Registracija

Powered By Saaraan

Akvariumo fotografavimo procesas

Written by  Romas

Straipsniukas apie tai ,kaip atrodo akvariumo fotografavimo procesas akvamanai.lt nario  Romo namuose.

Pateikiama fotografavimo aplinka, redagavimas ir galutinė nuotrauka.
Pradedant nuo fotografavimo aplinkos ir technikos, tai daug kas aprašyta mano pirmam post'e (forume - red.pastaba). Šiuo konkrečiu atveju naudojau dvi blykstes iš viršaus, fotografavimas buvo vykdomas su laikmačiu, tai per tas 10 sekundžių pats uždengdavau akvariumo dalį virš dangčio su tamsiu pledu, kad nebūtų atspindžių nuo blyksčių ant priekinio stiklo:Štai pradinė nuotrauka tiesiai iš fotoaparato "RAW formatu":


Tuomet imamės darbo su photoshop'u. Visų pirma iškerpam tik tą dalį kuri mums įdomi. Tuomet išlyginam vaizdą.Toliau šiek tiek pažaidžiam su bendru šviesumu (Exposure ir Brightness) bei šešėliais (Shadows). Pasitikrinu ar baltos spalvos balansas atitinka mano skonį. Po šio proceso nuotrauką atsidarau pagrindiniam photoshop darbo lange, konkrečiu atveju ji atrodė taip:


Toliau dirbu savo standartine eiga. Nors įprastu atveju fotografuojant su blykstėmis korektūros labai supaprastėja, nes blykstės suteikia neblogą kontrastą ir toną nuotraukoms, bet minimali korektūra nekenkia. Taigi pirmas etapas - Levels. Šešėlių ribą užkeliu gana aukštai taip paskandindamas tamsoje akmenis ir pritraukdamas juodą galinį planą prie juodumo kaip jis ir turėtų atrodyti. Čia tuo pačiu duosiu patarimą žmonėms nesusiduriantiems dažnai su fotografija: "vienspalvis galinis planas leidžia ištaisyti daugelį problemų - purvinus stiklus, plaukiojančias šiušles, netgi pašalinti įrangą". Tą vėliau pademonstruosiu. Šviesioje nuotraukos dalyje didelių pakeitimų nedariau, nes ir taip turiu šlykščią problemą su visais Hemianthus'ais - žiauriai gerai atspindi šviesą ir net nedidelis kiekis apšvietimo tuos augalus per daug iššviesina (fotografijos terminologija - "išdegina"). Taip pat pakoreguoju bendrą nuotraukos gamą į šviesesnę pusę. Štai rezultatas:


Toliau seka Curves įrankis. Kuris kaip ir levels atveju, panaudojamas subtiliai - šiek tiek pakeliamas nuotraukos kontrastas:


Toliau seka linksmiausia dalis, kuri užima didžiausią dalį redagavimo. Be abejo jos trukmė atvirkščiai proporcinga laikui, kurį praleidome tvarkydami akvariumą prieš fotosesiją. Bet aš šiuo atveju pasirinkau lengvesnį kelią, nei valyti visus stiklus, nuiminėti dangtį ir šalinti visą įrangą iš akvariumo :) Priklausomai nuo monitoriaus gali matytis arba nesimatyti pagrindinės nuotraukos problemos. Tam, kad būtų aiškiau, jas pažymėjau:


Blykstės atspindys ties vandens linija:


Vandens apnašos ant galinio stiklo iš išorės:


Žuvies atspindys ant galinio stiklo:


Šiuo etapu svarbiausia visą juodą galinį planą paversti juodu tam, kad jis nekreiptų dėmesio į save ir negadintų nuotraukos. Visos pateiktos problemos yra labai lengvai pašalinamos naudojant įprastą juodą teptuką. Su juodu teptuku pereiname visą juodą pagrindą ir problemines vietas. Rezultatas:


Galiausiai, kad ir kokia ryški nuotrauka bebūtų , reikia pridėti daugiau ar mažiau Sharpness'o. Išbandęs kelias technikas, kurias žinau, labiausiai augaliniams akvariumui pasiteisino senas geras Unsharp Mask. Eilinį kartą nepersistengiant :) :


Toliau galima būtų pabaigti redagavimą, bet  nusprendžiau pašalinti ir filtro paėmimo vamzdį. Aišku, šitą etapą geriau atlikti prieš unsharp mask, bet redaguodamas nuotrauką buvau giliuose svarstymuose ar toks nuotraukos manipuliavimas yra "teisėtas", tai buvo prieitas kompromisas, kad vamzdį pašalinam, bet CO2 burbuliukus paliekam, nors ir labai stengiausi išsikovot teisę ir burbuliukus pašalint, bet sąžinė neleido :) :


O toliau tai jau mano mėgstama dalis - rėmėlio pripaišymas nuotraukos vizualiniam kontrastui padidinti ir be abejo savo inicialų įkeverzojimas, kad žinotum kada tą nuotrauką pagaminai:


Tada nubėgi išgert arbatos ir grįžęs dar pašviesini nuotrauką su Brightness įrankiu, nes visada lieka šiokia tokia inercija nuo nuotraukos redagavimo dėl kurios pabaigai norisi dar ką nors pakeisti:Tai toks vat puikus post'as gavosi, tikiuosi, kad neatsibos skaityt ir gal kam nors bus naudinga, o taip pat kas nors pakomentuos ir parekomenduos ką nors iš savo patirties, ką man vertėtų pakeisti savo fotografavimo eigoje.

 

Papildyta (2013.01.24) - skirtingi fotografavimo nustatymai :

 38mm židinio nuotolis, 2 blykstės arti vandens paviršiaus, automatinis fokusavimas80mm židinio nuotolis, 1 blykstė pakelta apie 1,2m nuo vandens paviršiaus, rankinis fokusavimas

 

2013-01-25 dienos fotografija (28mm židinio nuotolis (35mm juostos atitikmuo ~ 45mm), 1 blykstė iš dešinės + akvariumo apšvietimas nuo dangčio)PAPILDYTA:

pridėta 2013-01-25 dienos fotografija. Bandžiau žaisti su šoniniu apšvietimu, dangčio apšvietimu ir galinio plano apšvietimu. Su šoniniu apšvietimu, kaip ir buvo tikėtasi, galima išlyginti nuotraukos tonacijas, sumažinti kontrastą. Dangčio apšvietimas didelio skirtumo nesudarė lyginant su aukščiau pakabinta (sklaidyta) blykste, tik apšvietimo kiekis mažesnis, todėl teko du su puse karto sumažinti apertūrą ir du su puse karto palėtinti išlaikymą. Dangtį prijungiau prie fotosesijos tam, kad turėčiau laisvą blykstę galinio fono apšvietimui. Deja, kad ir kaip stengiausi, bet techninės galimybės neleido sukurti nieko normalaus. Per mažas tarpas tarp galinio fono ir galinio stiklo ir nėra kaip normaliai išsklaidyti blykstės šviesą. Šiuos bandymus teks atlikti, kai bus nuimtas dangtis su visa įranga kad padidinti tarpą tarp galinio fono ir stiklo, o galbūt net teks ir akvariumą atitraukti nuo sienos. Taip pat bandžiau pasinaudoti 11W liuminescensine lempa, bet geriausiu atveju pavyko sukurti taškinį labai velyvo vakaro saulės efektą, deja, jis per prastas, kad būtų galima iš jo padaryti ką nors verto dėmesio, nes puikiai apšviečia kiekvieną dulkelę ant galinio stiklo ir visas ropojančias sraiges. Tiek šiam kartui, nuotraukos vertinimą šį kartą paliksiu jums, kadangi tai skonio reikalas. Ai dar pamiršau paminėti, kad šį kartą panaudojau pilką galinį foną.

 

Diskusijos šia tema forume yra čia -->

Read 4530 times Last modified on Saturday, 26 January 2013 07:31
More in this category: « D.I.Y. CO2 difuzorius