Registracija

Powered By Saaraan

Paskutiniu metu vis daugiau akvariumistų susikooperavę perka didesnius akvariuminių trąšų kiekius ( 5-10litrų) ir juos pasidalina tarpusavyje.Taip atpigindami savo akvariumo priežiūrą. Tačiau dažnai atsirinka taip, kad per nežinojimą ir dėl laikymo sąlygų netinkamumo, pas vienus kitus tos pačios akvariuminės trąšos, paprasčiausiai, sugenda. Neretai visa kaltė yra suverčiama gamintojui, nors reikia tiek nedaug kad to neatsitikų. Tad šiame straipsnyje pabandysiu išvardinti pagrindinius niuansus į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad jūsų akvatrąšos liktų visada veiksmingos ir sulauktų gamintojo nustatymo garantinio laikotarpio pabaigos.

Straipsniukas apie tai ,kaip atrodo akvariumo fotografavimo procesas akvamanai.lt nario  Romo namuose.

Pateikiama fotografavimo aplinka, redagavimas ir galutinė nuotrauka.
Pradedant nuo fotografavimo aplinkos ir technikos, tai daug kas aprašyta mano pirmam post'e (forume - red.pastaba). Šiuo konkrečiu atveju naudojau dvi blykstes iš viršaus, fotografavimas buvo vykdomas su laikmačiu, tai per tas 10 sekundžių pats uždengdavau akvariumo dalį virš dangčio su tamsiu pledu, kad nebūtų atspindžių nuo blyksčių ant priekinio stiklo:

Akvariume dažnai reikia žinoti koks yra CO2 kiekis vandenyje.Tiesiogiai to pamatuoti neįmanoma, todėl dažniausiai šis parametras yra išskaičiuojamas pamatavus vandens šarmingumą bei pH reikšmę. Kad netektų kas kartą skaičiuoti su kalkuliatoriumi, pateikiame lentelę, kurioje jau paskaičiuotas galimas CO2 kiekis akvariumo vandenyje. Kodėl tik "galimas" ? Reikalas tame, kad ši lentelė teisinga tik tuo atveju kai KH yra tikrasis karbonatinis kietis. Dauguma atveju taip ir yra, tačiau naudojant akvariume kokią nors chemiją kaip pvz.  pH buferiai , pH mažinimo ar didinimo prepartai ar pan. KH gali būti iškraipomas ir paskaičiuotas CO2 kiekis gali nesutapti su realybe. Laimei,tokie atvejai yra pavieniai ir apie juos užtenka tik žinoti.

 

Kaip taisyklė , dažno akvariumo  gyvenime ateina toks momentas, kai jo savininkui  pradeda niežėti nagus ir pakyla noras "pacheminti" savo akvariumą t.y įpilti to vienintelio, "gelbėtojo" vaidmenį turinčio atlikti tirpalo, kuris atseit turėtų išgelbėti neaugančius augalus . Kalba suksis, kaip jau atspėjote, apie akvariumines  trąšas . Jos dažniausiai pradedamos pilti tada, kai visai to nereikia, nežiūrint į tai, kad visur pilna informacijos apie akvatrąšų naudojimo ypatumus.

Alelopatija

Written by

Visų pirma, kas tai yra alelopatija?

Daugelis akvariuminių augalų ištikrųjų yra pelkiniai, prisitaikę trumpesnį ar ilgesnį laiką augti panirę, kad ir per pavasarinius potvynius. Teoriškai natūralu, kad tokie augalai galėtų gerai tarpti ir dirbtinėje kimininėje pelkėje.

Šiame straipsnyje apžvelgsime maisto medžiagų trūkumo augaluose  simptomus.
Šiame straipsnyje bus aprašyti dažniausiai gėlavandeniuose akvariumuose augantys dumbliai.
 

Šiame straipsnyje apžvelgiami balionų užpildymo angliarūgšte ypatumai

Visi susiduriame su bėda, kaip tirpinti CO2?