Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Akadama gruntas

Akadama gruntas 05 Jul 2011 04:51 #3016

Viskas kas susiję su AKADAMA gruntu, manau ne vienam bus įdomu.
Pradžią galėtu padaryti Role. This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.
Attachments:
  • Attachment This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.
  • markox
  • markox's Avatar
  • Krevečių guru
  • Thank you received: 28
The administrator has disabled public write access.

Ats:Akadama gruntas 05 Jul 2011 06:06 #3017

Pradžioje tiktų ir agliškas ,,įvadas":
ukaps.org/forum/viewtopic.php?f=17&t=741
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas
  • Thank you received: 48

Ats:Akadama gruntas 05 Jul 2011 06:49 #3019

• markox
  • markox's Avatar
  • Krevečių guru

Ats:Akadama gruntas 06 Jul 2011 11:09 #3031

Na aš naudoju šį gruntą ir pirmus tris menesius buvau juo labai patenkintas, tai buvo kažkas tokio neitikėtino, kad aišku ilgai taip tęstis negalėjo :). Augalų augimo tempai didžiuliai, spalvos - tiesiog įspūdingos....
Apytiksliai po trijų mėnesių pradėjo lysti dumbliai ir nykti augalai, pradejau daugiau pilti trašų parametrai šokinėjo labai nelogiškai. Higrophila rusies augalai tirpo akyse, taip pat alternanthea ir pellia. Kadangi maciau koks rezultatas buvo pradzioje tiesiog labai huvo sunku susitaikyti kad kazkas eina ne taip, nors to kitos akys ne nepastebedavo. Dabar praejau jau apie 10 mėn kurso su akadama, žalia dumblį pakeitė barzda kuri i gliuta jau nebereguoja, gliuto isviso sunaudojau 10 litru.
Mano kolega taip pat pasileido akvariumą su akadama ( forume aquarium.lt nikas arvydaska) rezultatai tokie pat liudni net nebuvo pirmųjų menesių euforijos.
Andrius iš šio forumo taip pat dar prieš mane pasileido su akadama situacija identiška, na tegul jis pats apie tai parašo.
Vytas iš forumo akvariumas.lt taip pat pasileido su sio gruntu laukiam kaip jam seksis , tiesa pas ji non co2.
Noreciau iš mūsų tarpo sulaukti nors vienos sėkmės istorijos su šiuo gruntu.
Tiesa gal jei primirkyti šį gruntą trašu ir butų rezultasa geresnis, sio varianto istorijos lauksim is yankandzio.
Kol kas tiek.
Reziumuojant man sis gruntas nepatiko ir ruosiuosi restartui.
Čia tik mano nuomonė :)
  • Role
  • Role's Avatar
  • Aktyvus akvamanas
  • Thank you received: 7
Last Edit: 06 Jul 2011 11:12 by Role.

Ats:Akadama gruntas 06 Jul 2011 17:03 #3035

Na atsiliepimas Rolės nepaskatinantis, bet vistiek norisi išbandyti Akadamą.
Esu išbanęs ADA Amazonia, pradžioje teko su visokiais dumbliais pakovoti, visus išėjo numalšinti tik siūlinis iš Hemianthus Callitrichoides nepanaikinamas, AQUA ART SUBSTRATE II taip pat esu patenkintas, abieju parametrai stabilus.
  • markox
  • markox's Avatar
  • Krevečių guru

Ats:Akadama gruntas 09 Nov 2011 13:57 #3925

Praėjo kiek laiko ir galiu daryti kiek konkretesnius pastebėjimus dėl Akadama grunto.

Naudoju jį jau 4,5 mėn. Prieš tai pamirkius pagal šiuos patarimus. Rezultatai kolkas puikūs. Beveik puikūs, jei tik kiek netikėtas, greitokas grunto išsisklaidymas iš gabalėlių į vientisą masę.. Jei taip taip ir toliau po metų iš jo akvariume nelabai kas gero liks, liks daug košės, arba daugiau košės nei substrato. jau dabar pastebimai suplonėjo substrato sluoksnio storis. Panašiai substratas elgiasi ir ore, t.y. naudoju jį savo keliems bonsai medeliams, tai šis per laiką vazone sudūla. Žinau, kad yra raudonoji Akadama, ši ale tvirtesnė, bet ir brangesnė. Nebandžiau.. :dry:

Su dumbliais bėdų nebuvo. Užaugo va taip per tris mėnesius
Pradžioje:
This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.
Po 3 mėnesių:
Substratas tikrai pasiteisino, ir jei tik ne dūlėjimo savybė naudočiau dar ilgai toliau, bet.. Arba naudočiau tik greitiems projektams ir po to vėl naują pilti, tikrai ne geras pasirinkimas akvariumui katras žada metų metus stovėt.. Ar labai taupančiam.. Savo ateities projektams ieškosiu alternatyvos. Pabandžiau, nenusivyliau, bet norisi ieškoti ko mirkyti nereikia ir ilgiau akvariume išsilaiko, turi didelį CEC, bei nereiktų tortinių sluoksnių ;)
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas
Last Edit: 09 Nov 2011 14:21 by yankadi.

Ats:Akadama gruntas 09 Nov 2011 15:29 #3928

Role rašė:
Na aš naudoju šį gruntą ir pirmus tris menesius buvau juo labai patenkintas, tai buvo kažkas tokio neitikėtino, kad aišku ilgai taip tęstis negalėjo :). Augalų augimo tempai didžiuliai, spalvos - tiesiog įspūdingos....
Apytiksliai po trijų mėnesių pradėjo lysti dumbliai ir nykti augalai, pradejau daugiau pilti trašų parametrai šokinėjo labai nelogiškai. Higrophila rusies augalai tirpo akyse, taip pat alternanthea ir pellia. Kadangi maciau koks rezultatas buvo pradzioje tiesiog labai huvo sunku susitaikyti kad kazkas eina ne taip, nors to kitos akys ne nepastebedavo. Dabar praejau jau apie 10 mėn kurso su akadama, žalia dumblį pakeitė barzda kuri i gliuta jau nebereguoja, gliuto isviso sunaudojau 10 litru.
Mano kolega taip pat pasileido akvariumą su akadama ( forume aquarium.lt nikas arvydaska) rezultatai tokie pat liudni net nebuvo pirmųjų menesių euforijos.
Andrius iš šio forumo taip pat dar prieš mane pasileido su akadama situacija identiška, na tegul jis pats apie tai parašo.
Vytas iš forumo akvariumas.lt taip pat pasileido su sio gruntu laukiam kaip jam seksis , tiesa pas ji non co2.
Noreciau iš mūsų tarpo sulaukti nors vienos sėkmės istorijos su šiuo gruntu.
Tiesa gal jei primirkyti šį gruntą trašu ir butų rezultasa geresnis, sio varianto istorijos lauksim is yankandzio.
Kol kas tiek.
Reziumuojant man sis gruntas nepatiko ir ruosiuosi restartui.
Čia tik mano nuomonė :)

Manau visų šių problemų šaltinis nėra būtent gruntas, greičiau apšvietimo ir CO2 nesuderinimas.
O kovojant su dumbliais, geriausias metodas yra apšvietimo mažinimas (ar trumpinant šviesos metą, ar pakeliant visas lempas aukščiau ar dar ką...). Pilant gliutą tik laikinai pristabdomi dumbliai, o ne pašalinamos jų augimo priežastys. Juk gliutas apšvietimo, co2, mikro/makro elementų, cirkuliacijos neįtakoja (na nebent co2, bet ir tai tik laikinai).
  • Simanas
  • Simanas's Avatar
  • Mūsų rėmėjas
  • Thank you received: 10
Last Edit: 09 Nov 2011 15:35 by Simanas.

Ats:Akadama gruntas 20 Dec 2011 13:29 #4265

Naudoju Akadama 60l akvoj jau 2 metus.
Akva po metų buvo restartuotas, gruntas išplautas, išvirintas ir atgal viskas sudėta. Viskas kolkas normaliai, Akadama nepasileido, žinoma ją spaudžiant sutrint labai paprasta.
Aš nedarau jokio specialaus paruošimo, kad ciklas greičiau prasisuktu po gruntu paberiu trašų žirniukų, kažka panašaus į Osmocote.
  • Nos
  • Nos's Avatar
  • Apšilęs akvamanas

Ats:Akadama gruntas 22 Dec 2011 21:30 #4271

šaunu:-) o as akadamos daugiau nenaidosiu. man puikiai ir granito skaldelėje viskas auga. o simano teorija gal kam ir tinka, bet ne man aš buvau išbandes viska, ir daugiau kaltu nebemačiau kaip tik akadama.
  • Role
  • Role's Avatar
  • Aktyvus akvamanas

Ats:Akadama gruntas 22 Dec 2011 22:07 #4272

faktas ne teorija... Juk pas Nos neauga barzda
  • Simanas
  • Simanas's Avatar
  • Mūsų rėmėjas

Ats:Akadama gruntas 23 Dec 2011 06:01 #4273

ač irgi pateikiau faktus pas ka augo ir juos mačiau gyvai.
O yankadi akadaminiam akvariume didzioji dalis microsoriumu ir kaip pieva ricija, tai akadama savo geruju savybiu nelabai ir atskleisti galėjo, gerai kad jis prisotines buvo papildomai elementais ir išvenge 'fantastinių' parametrų šokinėjimų.
Simanai pabandyk hitech akva su akadama ir laukiam tavo komentaru, kaip seksis su kh gh sokinejimais kaip jie itakoje co2 istirpima ir kaip imanoma prie to priderinti apšvietimo intensyvumą.
  • Role
  • Role's Avatar
  • Aktyvus akvamanas

Ats:Akadama gruntas 23 Dec 2011 06:54 #4274

O yankadi akadaminiam akvariume didzioji dalis microsoriumu ir kaip pieva ricija, tai akadama savo geruju savybiu nelabai ir atskleisti galėjo, gerai kad jis prisotines buvo papildomai elementais ir išvenge 'fantastinių' parametrų šokinėjimų.

Tiesa pasakius, ten buvo daug kriptų, buvo ir rotalos ir tų pačių pievinukų.. Ir visas grunto plotas augo, taigi manau atskleidė viską ką galėjo.. Ant šakų microsoriumai augo, o ričijos ten ne tiek jau ir daug tebuvo..

Antras senosios akadamos startas ir akvariume vėl viskas neblogai.
Na čia tiek echinodorus angustifolius, eleocharis, kelios kriptos, daugiau ričijos - viskas auga, su dumbliais menkesnių bėdelių atsirado dėl grunto užsinešimo ir dėl to, kad starto metu neišploviau akadamos gerai, tai dabar sifonuoju su vandens keitimais, netgi pačia ričiją! Ir vaizdelis išlaikomas kaip ir be didesnių dumblių problemų, nors skirtumas su pirmuoju akadaminiu akvariumu labai didelis. Čia ir augalų masė nepalyginimai mažesnė, ir trąšos kitos eina, ir žuvies palyginus daugiau.. Bet viskas auga. Nieko tiek su apšvietimu, tiek vandens keitimais nekeičiau :) O kas liečia parametrus NO3 ir PO4 kartais pasimatuoju, nieko neįprasto.. Ir jei pasirodo koks dumbliokas ant stiklo ar į samanas įssivelia :angry: tik dėl to, kad šeimyna žuvikes man nematant pamalonina maistu, ar CO2 difuzorius apsineša ir nebetoks tipinimas efektyvus, ar tinginys ima ir vandens keitimą ~35% vis ne tą savaitę atlieku, o visgi gan minimalistinis akvariumas - sudėtingesnis išlaikymas, nei džiungliško pilno augalų akvariumo..
:) Bet čia mano nuomonė.
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas
Last Edit: 23 Dec 2011 07:23 by yankadi.

Ats:Akadama gruntas 23 Dec 2011 07:54 #4276

Analogiškas pavyzdys: kol mano 54 L akvoj buvo 4 T5 lempos po 24w be reflektorių, viskas ėjosi labai gerai, barzdos gal keli plaukeliai augo ant pažeisto anubiaso lapo. Neseniai susidėjau reflektorius, momentaliai barzda okupavo visus akmenis, filtra, reaktorių, persodintus anubiasus. Priežastis - padvigubinus apšvietimą nebeužteko teikiamo co2 (kurio nedidinau sudėjus reflektorius). Akvariume susidarė co2 trūkumas, ką labai mėgsta barzda.
Kaip supratau, kad jus po kelių mėnesių išlindo barzda. Taigi arba padidinot apšvietimą arba sumažinot/susimažino co2 (uzsikimšo difuzeris, nusimušę ph kontroleris, pablogėjo cirkuliacija akvariume ar dar kažkas). Nematau jokios sąsajos tarp barzdos ir grunto (ar bet kokio kito dumblio).
  • Simanas
  • Simanas's Avatar
  • Mūsų rėmėjas

Ats:Akadama gruntas 23 Dec 2011 08:31 #4277

Beveik 2w/l + reflektoriai... neblogai :blink:

Dėl barzdos, tai kažkaip niekas neakcentuoja, bet ji žiauriai mėgsta ištirpusią organiką vandenyje. Jei tik filtras užsiteršė, ar dumblą kas sukelia, ar kokia šaka greičiau yra (pūva)... Žodžiu jei vandenyje padidėja DOC, o šviesos daug, srovė, tai barzda labai tai mėgsta. Tiesiog pastebėjau, kad labai retai apie tai užsimenama, o tai būna iš ties dažna "barzdos" atsiradimo priežastis.
  • Vėjagalvis
  • Vėjagalvis's Avatar
  • Aktyvus akvamanas
  • Thank you received: 32

Ats:Akadama gruntas 23 Dec 2011 08:36 #4278

Pritariu Viktorui, tik priduriant DOC (angl. dissolved organic compounds), prisikaupęs filtruose ir grunte akvariumo detritas - būna ne tik barzdos, bet ir daugelio kitų dumblių priežastis.. ;)
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas
Last Edit: 23 Dec 2011 08:39 by yankadi.

Ats:Akadama gruntas 23 Dec 2011 10:45 #4282

Iš mano bandytų substratų Akadama man yra kolkas Nr.1. Seachem Fluorite irgi geras, bet jo kaina manes netenkina. Bet kaip sakoma kiekvienam savo, visi akvariumai skirtingi.
Vienintelė maža problem su kuria susidūriau naudodamas Akadama tai tik startavus akva masiškai užpuldavo rudas dumblis.
Problema gana maža, nes jis lengvai nusisiurbdavo ir dingdavo padidinus vandens keitimus. Su Akadama esu startaves 3 akvas ir visose buvo tas rudas dumblis.
Vandens parametrų šokinėjimų nepastebejau, tiesa aš ju nelabai ir matuojų. Pradžioj kai akva startuoja pamatuoju kaip NO3 ir PO4 kas savaite keičiasi, tada pasidarau atitinkama Macro mixą ir ji naudoju. Matavimus atlieku tik tada jeigu kažkas negero pradeda darytis, jei viskas OK nematau tikslo kažką matuot. Kaip jau rašiau papildomai Akadamos nemirkau visas dozavimas vyksta per vandenį.
  • Nos
  • Nos's Avatar
  • Apšilęs akvamanas
Last Edit: 23 Dec 2011 10:49 by yankadi. Reason: padidinta nuotrauka size=625

Ats:Akadama gruntas 23 Dec 2011 10:52 #4283

Su Akadama esu startaves 3 akvas ir visose buvo tas rudas dumblis.

Čia vieno pirkimo ir naudojimo akadama ar kiekvienam startui vis nauja?
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas

Ats:Akadama gruntas 23 Dec 2011 11:12 #4286

yankadi rašė:
Su Akadama esu startaves 3 akvas ir visose buvo tas rudas dumblis.

Čia vieno pirkimo ir naudojimo akadama ar kiekvienam startui vis nauja?

Išviso buvo dvi naujos, nes viena akva restartuota su ta pačia Akadama ją išvirinus.
  • Nos
  • Nos's Avatar
  • Apšilęs akvamanas

Ats:Akadama gruntas 23 Apr 2012 10:38 #5960

Koralito (koralinio grunto) galima rast zoopardavyklų jūriniuose skyriuose.;)
Štai tokio - www.zoocentras.lt/dekoracijos-smelis-zvyras-c-23_297_299.html
  • Dar321
  • Dar321's Avatar
  • Naujas akvamanas
  • Thank you received: 1

Ats:Akadama gruntas 24 Apr 2012 09:17 #5975

O šiaip tai norint pakelt Ph tavo atveju turėtų pakakti geros aeracijos, su sąlyga, kad akvariume nenaudoji jokių medžiagų kurios natūraliai galėtų įtakoti vandens gūštingumą, populiariai tariant pakankamai dideli kiekiaiorganinės kilmės yrančių medžiagų: šakos, kelmai, pūvantys lapai, kompostas, didelis kiekis žuvų išmatų ir pan...
Nes vadovautis teorinėmis formulėmis, tai esant vandens karbonatiniam kietumui 4-5 kH, normali PH pusiausvyra turėtų būti apie 7,6-7,7pH (remiantis tuo kad natūraliai ištirpusio co2 pusiausvyrinis kiekis yra apie 3ppm).

Markox o ne paslaptis ką ruošiesi daryti su tokiu vandeniu ;), gal caridina denerli sulaukei ar lauki? Ruoši joms akvariumą?
Jei priežastis pastaroji, siūlyčiau pagalvoti apie bendrąją mineralizaciją (elektrolaidį). Visur akcentuojamas 220-300 mks laidumas. O vandenį šioje vietoje ruoščiau apie 7gH, 5-7kH...
  • virgism
  • virgism's Avatar
  • Ekspertas
  • Thank you received: 54

Ats:Akadama gruntas 24 Apr 2012 14:37 #5979

Virgi tu kaip visados teisus, birželio mėnesį važiuoju atostogauti į Vokietiją ir tuo pačiu ten įsigyti keletą krevečių rūšių(nes ten jos žymiai pigesnės, kardinolai apie 7 eur) , viena iš jų Caridina dennerli.
Taigi iki tol noriu pasiruošti tam akvą, turiu AKADAMA'os(AMAZONIA nebetinka) ir daug visokiausių šaknų, literatūrus prisiskaičiau n, taigi Virgi laukiu tavo patarimo.;)
  • markox
  • markox's Avatar
  • Krevečių guru

Ats:Akadama gruntas 25 Apr 2012 17:55 #5986

Na tai sveikinu ;)
Patarti dar nieko negaliu kol pats nepabandžiau Tačiau visokių akadama ar amazonia su sulawesi krevetėmis atsisakyčiau....
Matai Su tomis krevetėmis nėra taip paprasta kaip atrodo kad nuvažiavai ir nusipirkai ;) dažnai pasitaiko kad šiuo metu neturime ;)
Taigi sėkmės ieškant, laikau kumščius už tave ;)
  • virgism
  • virgism's Avatar
  • Ekspertas

Ats:Akadama gruntas 25 Apr 2012 18:38 #5988

Na Amazonia tai tikrai dėl ph netinka o apie Akadamą nieko negaliu pasakyti, nes neesu bandęs(kokie trukumai , kad sakai ne). Kokį gruntą rekomenduotai tu?Kiek esu aplankęs-perskaitęs forumų tai daugelis naudoja natūralius gruntus: upės gruntą, žvirgždą ir t.t Manau gal tada apsistoti prie kokio nors natūralaus žvyriaus mišinio.
Dėl krevečių gavimo tai tikrai turėčiau gauti, Berlyne žinau bent tris veisyklas, tik įdomu ar jos atlaikys keliolikos valandų kelionę, kiek žinau būna supakuotos styroboxe.
  • markox
  • markox's Avatar
  • Krevečių guru
Last Edit: 25 Apr 2012 19:00 by markox.

Ats:Akadama gruntas 26 Apr 2012 12:01 #5989

Aš pats planuoju naudoti žvyriuką kokių 3-5. Kaip tik galvojų mūsų žvyras su trupučiu karbonatų bus tik į naudą.
Na o dėl Akadama - net nežinau bet man atrodokad tai ne pats geriausias pasirinkimas.

Aš manau kad šiuo atveju turėtų būti renkamasi natūralūs gruntai, gali netgi turėti šiek tiek kalcio karbonatų. Aš rinkčiausi iš: žvyras, kvarcinis smėlis (stambesnės frakcijos), lavos, granito, dolomito, bazalto skaldos, upės smėlis/žvirgždas ir pan.
Na bet kodėl nepabandžius įvairių variantų ;), aišku eksperimentai brangiai kainuojantys :D :D :D
  • virgism
  • virgism's Avatar
  • Ekspertas

Ats:Akadama gruntas 26 Apr 2012 16:22 #5998

Na manau šį kartą eksperimentų nebus, per daug brangu eksperimentuoti.Gruntas jau nupirktas -natūralus žvyriukas 3-5mm, bandysiu padekoruoti šaknimis ir akmenimis,gaila tik , kad augalų nebus(vis tas augalinio akvariumo įproti-gražiau):laugh:
Jei priežastis pastaroji, siūlyčiau pagalvoti apie bendrąją mineralizaciją (elektrolaidį). Visur akcentuojamas 220-300 mks laidumas.
Kokiu prietaisu jis matuojamas(tikrai ne TDS meter)?
http://www.aquasabi.de/Shrimp-care/Mineralien/SaltyShrimp-Sulawesi-Mineral-7-5-1000g::2081.html Ką manai apie šį priedą?
  • markox
  • markox's Avatar
  • Krevečių guru
  • Page:
  • 1
  • 2
Moderators: Romas