Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Kas per padarai?

Kas per padarai? 17 Jun 2012 15:22 #6516

Sveiki.
Susidūriau su problemėle, kad atsirado kažkokių baltų kirmėlių. Vienos trumpos kitos ilgesnės, bet visų storis atrodo vienodas, labai panašios į plonus baltus siūlus.

Akvariumas 126ltr (80cm ilgis, 35cm plotis, 45cm aukštis).
Vanduo keičiamas kas savaitę po 20ltr.
Tręšiama kiekvieną dieną Vimi all in one (2 paspaudimai) Vimi accelerator (1 paspaudimas).
Šviesa 7h 36w
Filtras Tetratex EX 600 (našumas 600 l/h)
Fauna daug sraigių.
Flora velesnijos, anubiai, javos samanos likučiai, ir dviejų augalų pavadinimų neatsimenu.

Štai kaip atrodo tos kirmėlės. Koks jų pavadinimas? Ką jos daro akvariume?

This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.

Akvariumas laukia restarto todėl su melsvadumbliu nekovoju.
  • nierka
  • nierka's Avatar
  • Apšilęs akvamanas
  • Thank you received: 4
Last Edit: 17 Jun 2012 15:33 by nierka.
The administrator has disabled public write access.

Ats: Kas per padarai? 17 Jun 2012 16:13 #6518

Šiandiena aš irgi pas save mažajam akvariume tokį gyvį užmačiau. ir man aktualus šitas klausymas... :whistle:
  • efkisx
  • efkisx's Avatar
  • Apšilęs akvamanas

Ats: Kas per padarai? 17 Jun 2012 16:19 #6519

He he he... Matyt - planarijos. Buvau aprašius naikinimo būdą be chemijos. Plastikinio buteliuko dugne karšta vinimi praduriama 1mm skylutė. Įdedama mėsos. Pripilama vandens, užsukamas buteliukas ir nugramzdinamas, kad dugne esanti skylutė būtų ant grunto. Labai greitai susirenka didelis kiekis į vidų.
Planarijos žudo krevetes. Nebent yra labai daug organikos grunte - tada medžiot tingi.
naikinti galima ir spec vaistais, bet gali nukentėt sraigės ir krevetės. Visgi nuodai.
  • SigitaRa
  • SigitaRa's Avatar
  • Užkietėjas akvamanas
  • Thank you received: 17
Last Edit: 17 Jun 2012 16:21 by SigitaRa.

Ats: Kas per padarai? 17 Jun 2012 16:19 #6520

Planarija
  • Vėjagalvis
  • Vėjagalvis's Avatar
  • Aktyvus akvamanas
  • Thank you received: 32

Ats: Kas per padarai? 17 Jun 2012 16:31 #6521

Planarijos žudo krevetes ar krevetės žudo planarijas???SigitaRa wrote:
He he he... Matyt - planarijos. Buvau aprašius naikinimo būdą be chemijos. Plastikinio buteliuko dugne karšta vinimi praduriama 1mm skylutė. Įdedama mėsos. Pripilama vandens, užsukamas buteliukas ir nugramzdinamas, kad dugne esanti skylutė būtų ant grunto. Labai greitai susirenka didelis kiekis į vidų.
Planarijos žudo krevetes. Nebent yra labai daug organikos grunte - tada medžiot tingi.
naikinti galima ir spec vaistais, bet gali nukentėt sraigės ir krevetės. Visgi nuodai.
  • efkisx
  • efkisx's Avatar
  • Apšilęs akvamanas

Ats: Kas per padarai? 17 Jun 2012 16:34 #6522

Planarijos. :angry: Žudo. Jos apsupa ir įsisiurbia kažkaip po kiautu krevetei. Mačiau, kaip žuvo mano red crystalai keli, viena turėjo tuoj palikuonių turėt... Tikrai graudu buvo. O šių kirmelių užnešt galima su bet kokiu augalu. Realiai nė vienas krevetynas nėra turbūt išvengęs šio brudo.
  • SigitaRa
  • SigitaRa's Avatar
  • Užkietėjas akvamanas
Last Edit: 17 Jun 2012 16:37 by SigitaRa.

Ats: Kas per padarai? 17 Jun 2012 16:43 #6523

Ačiū sigitara už info. Dabar supratau kodėl mano 15 CRSų jaunimas nudvėse be jokios priežasties. I akvariumą buvo susodinti nauji augaliukai iš žinomo žmogaus akvariumistų tarpe. Kituose akvariumuose šito brudo nėra, o būtent mažajame kur buvo suleistas krevečių jaunimas jos yra.
P.s. nepyk dėl klausymo, leituvių kalboje nepadėjus taškelio ant ė sakinys gali turėti kelias prasmes, todėl ir pasitikslinau. ;)
  • efkisx
  • efkisx's Avatar
  • Apšilęs akvamanas

Ats: Kas per padarai? 17 Jun 2012 16:48 #6524

Nepykstu, bet visada kur reikia dedu taškelius, tik gal pačiam norėjosi tikėti, kad krevetės sunaikins planarijas :evil: deja, to nebus. O šiaip jau tikrai anksčiau ar vėliau yra šansas jų parsinešt, neverta smerkti augalus davusio žmogaus. Čia kaip stichinė nelaimė.
Tai patarčiau jau šį vakarą dėt buteliuką-spąstus. Nes naktis yra jų aktyvumo metas. Tikrai nemažai galima sugauti, o per kelis kartus praktiškai išnaikint. Man pasiteisino, nors esu pirkus ir vaistų ir dar turiu likučių (bet po vaistų vėl atsiradę buvo...)
  • SigitaRa
  • SigitaRa's Avatar
  • Užkietėjas akvamanas
Last Edit: 17 Jun 2012 16:51 by SigitaRa.

Ats: Kas per padarai? 17 Jun 2012 16:50 #6525

Ačiū už tokį greitą atsakymą.

Bet vis tiek nesuprantu kaip jų pas mane atsirado, nes jokių augalų naujų nesodinau tikrai jau labai seniai :dry:
  • nierka
  • nierka's Avatar
  • Apšilęs akvamanas
  • Thank you received: 4

Ats: Kas per padarai? 17 Jun 2012 16:56 #6526

prie to pačio noriu paklausti, kokią chemiją naudoti jų naikinimui? Nes dabar prisiminiau kad iš mažojo akvariumo įdėjau šaką su samanom į 72ltr krevetyną kur yra apie 70 vnt, crystal black krevečių. Gali tekti mažąjį kuo greičiau pagydyt kad galėčiau perkelti visas krevetes į mažąjį ir pradėt gydyt 72 ltr krevetyną :)
  • efkisx
  • efkisx's Avatar
  • Apšilęs akvamanas

Ats: Kas per padarai? 17 Jun 2012 17:15 #6527

Febtal
Preparatas švirkštu be adatos suleidžiamas į gruntą kas keli cm. Dabar tiksliai nebeprisimenu, kaip ten tiksliai naudojau, bet rusiškuose forumuose plačiai aprašoma. Lietuvoje vaisto nusipirkt nepavyks. Turi tie, kas iš Rusijos parsiveža. Yra kažkokie vaistai veterinarijos vaistinėse - bet aš nenaudojau. Liepos pabaigoj važiuosiu į pajūrį, jei ką - galiu atgabent likučius, o ten nemažai yra.
  • SigitaRa
  • SigitaRa's Avatar
  • Užkietėjas akvamanas
Last Edit: 17 Jun 2012 17:19 by SigitaRa.

Kas per padarai? 11 Feb 2013 18:03 #9280

Nakti nepatinget ijunkti sviesa jos ant stiklo sutupia ir isrenki patc efektiviausias budas ;]
  • kazkuris
  • kazkuris's Avatar
  • Naujas akvamanas

Ats: Kas per padarai? 16 Feb 2013 09:15 #9318

SigitaRa wrote:

O mėsa dėti virta ar žalia ?
  • valdasm
  • valdasm's Avatar
  • Naujas akvamanas

Kas per padarai? 12 Mar 2017 09:55 #10369

noriu ir as pasiguosti, vakar istiko nelaime su planarijomis mano krevetyne, neisivaizduoju is kur ju tiek per para atsirado, uzvakar dar tvarkiau apsvietima buvau nuemes dangti vakare, kelioms valandoms bet naujo apsvietimo sudejas dar nebuvau, buvo ideta led lempute saltos baltos sviesos, jos minusas buvo kad ji apsviete tik viena puse akvariumo, akvariumas 40l, augo valisnerijos, virsui plaukiojo samanos, buvau idejas viena didele medzio sakni kuri labai patiko krevetems, augo apie 15 red cherry, ir 2 filtruojancios krevetes, 1 ancitrusas, vakare gryzes pastebejau daug baltu plaukelio ant stiklo, priejas is arciau pamaciau kad tai kirmeles, nugaso abi filtruojancios ir 5 red cherry, kitos kaip ir sveikos ancitrusas nenukentejo taipogi bent jau kol kas maciau kad gyvi siryt, emiausi grubiausio metodo kadangi kirmeliu buvo simtai, aplipes visas filtras, sildtuvas, stiklas, augalai .... :( ismeciau visus augalus, ispyliau visa vandeni, perploviau grunta (naudojau spec kreveciu grunta ir baltus akmenukus, buvau padares atskiras zonas) balto grunto isvis atsisakiau palikau tik krevetini, ir gerai nuploves nusveites sudejau visus aksesuarus atgal, dabar pajungiau RGB led juosta, ziuresiu ar daugiau neprisiveis parazitu :/ tikiuosi jums neteks taip skaudziai nukentet nuo siu parazitu... gal kas pasiulysit kokiu prevenciniu priemoniu kad tai nepasikartotu, nes labai gaila tiek augalu tiek gyvunijos :(
  • arniui
  • arniui's Avatar
  • Naujas akvamanas
Last Edit: 12 Mar 2017 10:02 by arniui.
Moderators: Romas