Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: mano balkono augintiniai

mano balkono augintiniai 22 Jun 2011 17:50 #2972

šiandien atėjo eilė pirmajam jalapeno derliui :D
nuo sėklos įkišimo į "žemę" iki pirmojo čiliuko praėjo 3 mėn ir 8 d.Skaitau,visai neblogai
This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius
  • Thank you received: 35
Už patikusią žinutę , nepasikuklinam padėkoti jos autoriui :)
Last Edit: 22 Jun 2011 17:53 by rcl123.
The administrator has disabled public write access.

Ats:mano balkono augintiniai 22 Jun 2011 17:55 #2973

bazilikai mutantai :D
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius

Ats:mano balkono augintiniai 22 Jun 2011 17:58 #2974

čiliukų sienelė ( jalapenas,bhut jolokia,fatali ir purple serrano ) :
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius

Ats:mano balkono augintiniai 22 Jun 2011 20:01 #2977

Pavydėtina! :woohoo:
  • SigitaRa
  • SigitaRa's Avatar
  • Užkietėjas akvamanas
  • Thank you received: 17

Ats:mano balkono augintiniai 22 Jun 2011 21:18 #2978

Hidroponika yra hidroponika ;)

Mano šiltanmyje ir jau 'Jalapeno' patys pirmieji pipiriukai noksta, nors dauguma dar tik žydi. Aišku čia nelyginama - kitas metodas. :)
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas
  • Thank you received: 48

Ats:mano balkono augintiniai 23 Jun 2011 05:01 #2979

jei gerai pamenu, tai ir rcl123, ir yankadi iš mano sėklų jalapenus augina?
beje, jalapenai skaniausi, traškiausi būna kai atsiranda tie įtrūkimai/juostos balti; aišku geriausia pirmiesiems leisti paraudonuot ir atidėti sėklas kitiems metams
  • shrnz
  • shrnz's Avatar
  • Aktyvus akvamanas
  • Thank you received: 1

Ats:mano balkono augintiniai 23 Jun 2011 05:10 #2980

Na aš tai iš tamstos be 'Jalapeno', dar ir 'Red Savina' ir 'Bhut Jolokia' gavau.
;)

Ragavau žalią, šviežią jalapeną, tai skonis kaip agurko dar buvo. :) Reikia laukti kol sunoks. Asmeniškai paprastai sėklų nelukštenu, o tiesiog visą pipiraitį pasidedu pavasariui..
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas

Ats:mano balkono augintiniai 23 Jun 2011 06:27 #2981

shrnz rašė:
jei gerai pamenu, tai ir rcl123, ir yankadi iš mano sėklų jalapenus augina?
beje, jalapenai skaniausi, traškiausi būna kai atsiranda tie įtrūkimai/juostos balti; aišku geriausia pirmiesiems leisti paraudonuot ir atidėti sėklas kitiems metams
iš šitų tik BJ tavo, o jalapenai parsisiųsti iš užsienio. Taviškiai auga po lempa darbe - jie irgi panašaus dydžio,tik forma daugiau primena cayena,nes auga į ilgį o ne į storį :)) prie progos įdėsiu foto - labai gražus medelis auga.
Beje,jeigu kas nori čiliukų paaugintų,tai turiu atliekamų ( BJ,jalapeno,petter pepper,bishop'crown) - tik visi jie susodinti į hidroponinius kibiriukus,tad teks isigyti su visa sistemėle :)
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius

Ats:mano balkono augintiniai 23 Jun 2011 07:22 #2982

true lemon agurkas - vietoj gyvatvorės :)
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius
Last Edit: 23 Jun 2011 07:22 by rcl123.

Ats:mano balkono augintiniai 23 Jun 2011 08:02 #2983

klausykit o visa tą produkciją užaugintą ant chemijos tiesiogine ta žodžio prasme tikrai sveika valgyti?
  • Role
  • Role's Avatar
  • Aktyvus akvamanas
  • Thank you received: 7

Ats:mano balkono augintiniai 23 Jun 2011 08:10 #2984

Role, o tu manai daržuose auga augalai iš šventosios dvasios be cheminių medžiagų?
  • shrnz
  • shrnz's Avatar
  • Aktyvus akvamanas

Ats:mano balkono augintiniai 23 Jun 2011 08:16 #2985

Visų pirma tai augalų maisto medžiagos, ir jie jų pasiima tiek kiek jiems reikia, optimaliam augimui. Hidroponikoje tai dar lengviau padaryti nei augant grunte. Visai kitas aspektas, kai tos medžiagos patenka į natūralią gamtą, yra vartojamos tiesiogiai žmogaus, o kur dar visokios tikrosios cheminės priemonės apsaugai nuo kenkėjų, ligų ir t.t..
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas

Ats:mano balkono augintiniai 23 Jun 2011 09:25 #2986

supratau ;-) . tai mano ciliukams ne velnio biohumuso nereikejo, galejau ant keramzito priberti kalio fosfato ir kalio nitrato ir jie būtų pasiėmę kiek reikia.
  • Role
  • Role's Avatar
  • Aktyvus akvamanas

Ats:mano balkono augintiniai 23 Jun 2011 10:54 #2987

yankadi rašė:
Visų pirma tai augalų maisto medžiagos, ir jie jų pasiima tiek kiek jiems reikia, optimaliam augimui.

Įdomu kodėl pramoniniu būdu užauginti agurkai, pomidorai, braškės yra be skonio, o natūraliai, žemėje - su skoniu?
Kiek žinau vyndariai geram vynui vynuoges augindami augimo nespartina nei trąšom, net nelaisto. Kuo labiau augindamas uogas medis "kankinasi", tuo mažiau uogų, bet jos aromatingesnės.
  • jurna
  • jurna's Avatar
  • Apšilęs akvamanas

Ats:mano balkono augintiniai 23 Jun 2011 11:10 #2988

Todėl, kad pramoninis daržovių auginimas neretai yra orientuotas į kiekybę, ir išvaizdą, retai į skonį, tai lemia ne tik tam tikros pramoninių veislių ypatybės, bet ir pats daržovių auginimo modulis. Hidroponika šiuo atveju pasiteisina, kaip bene greičiausias auginimo metodas, kuriuo galima pasiekti maksimalių rezultatų. Neretai tokie produktai jau net ir auginimo metu ir aišku po jo apdorojami chemiškai (čia kalba ne apie augalų maisto medžiagas), kad ilgiau išsilaikytų ,,pavyzdinės" išvaizdos ir būtų transportabilūs. Tai visgi turbūt labiausiai įtakoją skirtumą tarp mums visiems įprastų ,,močiutės" pomidorų, agurkų ir tų daugiau iš svetur atvežtų..
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas
Last Edit: 23 Jun 2011 11:11 by yankadi.

Ats:mano balkono augintiniai 23 Jun 2011 12:35 #2989

lauksim kol rcl123 pasakys kaip skonis :-) ir kvapas. tikimės bus atviras.
  • Role
  • Role's Avatar
  • Aktyvus akvamanas

Ats:mano balkono augintiniai 23 Jun 2011 16:52 #2990

labai keistą diskusija užvedėt; Role, gi pats turi labai gražų akvariumą, kurį aišku tręši ar per gruntą trąšas paduodi
daržininkystėj visi principai tie patys, arba dirvožemis turtingas elementais ir augalas viską ko jam reikia pasiima iš jo arba turi duoti tai ko augalui reikia; rcl123 turėtų žinoti ar tarkim bakterijų išskirtas NO3 iš mėšlo ir sintetiniu būdu gautas kuo nors skiriasi? na būna, tarkim, Fe įvairiose formose, bet tai jau plonybės; o lemiamą vaidmenį čia vaidina psichologija, nes va kai žemėj auga, tai natūralu ir sveika, kai hidroponikoj, tai nenatūralu ir nesveika
o tos klaidingos nuomonės, tiesiog iš nežinojimo atsiranda; kitame forume dama ieškojo kompleksinių trąšų ir labai stebėjosi, kai parduotuvėj nerado kompleksinių trąšų be nitratų; žmogus girdėjęs, kad nitratai yra blogai, bet suvokimo, kad nitratai yra pagrindinė augalo statybinė medžiaga, neturi; gi ir akvariume nitratų kiekį palaikom didžiausią iš visų cheminių elementų ir junginių
niekas nesiginčyja, kad pievoje, konkurencijoje... užaugęs augalas yra skanesnis, kvapnesnis, taip yra todėl, kad jis savyje kaupia didesnį "buferį" eterinių aliejų ir kitų maistinių medžiagų, kad turėtų kaip išgyvent kai ateis badas/sausra; bet tai klausimas ar jis tų pačių nitratų daugiau nekaupia, jei pastoviai jaučia jų stygių?
dabar labai madinga švaistytis žodžiu ekologija, visi nori visko ekologiško pradedant cepelinais ir baigiant tapkėm, bet realiai tai tik akių dūmimas; pats prieš ~7 metus susidūriau su ekologiško ūkio savininke, tada dar ta ekologija nebuvo taip išvešėjus ir tokia populiariai nuvalkiota; taigi, prisipažino ji atvirai, kad tręšia savo auginamas daržoves, o ir nuo kenkėjų purškia, tiesiog viskas perkama kitų firmų vardu; gi prie kiekvieno lauko nestovi kontrolieriai; aišku tie kiekiai mažesni, nei "ne ekologiškose" įmonėse bet visgi; jūs pamąstykit logiškai, gi neįmanoma išaugint jokios padorios daržovės jos netręšiant; aišku gali nieko nedaryt, bet derlius bus nykstamai mažas, neišvaizdus ir suvartotas kenkėjų; jei reikia kokiai maximai tonas tų ekologiškų daržovių pristatyt, taigi niekas neina per šimtus hektarų ekologiškų kopūstų ir nerenka vikšrų, o jūs manot jie tiesiog neskrenda, nes žino kad tai ekologiškas ūkis?
dėl beskonių daržovių, tai yra kelios priežastys: augina veisles, kurios yra labai produktyvios, turi gerą išvaizdą, bet prastas skonines savybes; kuo ten tręšia ir purškia aš tiksliai nežinau, bet faktas, kad kažko "greitinančio" duoda, kažko reikalingo skoniui "neduoda", na tai gaunasi toks kaip kulturistas anabolikus vartojantis, gražus, stiprus, tvirtas, bet impotentas :D
bet pagrindas tos beskonybės yra tas, kad ūkiuose daržoves/vaisius skina neprinokusius; todėl kad kol nuskina, supakuoja, paskirsto, atveža, parduoda, praeina ne viena savaitė, o produkciją reikia išlaikyti nesugedusią, tai per visą tą kelią galutinio vartotojo link pomidorai parausta, bananai pagelsta ir t.t. gi labai paprasta atlikti eksperimentą, nuskinkit žalią pomidorą ir padėkit ant palangės nokti, kitam leiskit natūraliai prinokt ant augalo; turbūt patys suprantat, kurio skoninės savybės bus geresnės
  • shrnz
  • shrnz's Avatar
  • Aktyvus akvamanas

Ats:mano balkono augintiniai 24 Jun 2011 20:12 #2994

Role rašė:
klausykit o visa tą produkciją užaugintą ant chemijos tiesiogine ta žodžio prasme tikrai sveika valgyti?
tokia čia ir chemija :) vos ne geriamas vanduo su pakeistomis mineralinių medžiagų proporcijomis.Daugumai daržovių darbinio tirpalo EC būna iki 2 mS/cm (išskyrus auginimą auginimo paketuose),o vandens higieninės normos geriamam vandeniui leidžia iki 2,5 mS/cm.Taigi darbinis tirpalas daugumoje atveju net nesiekia geriamo vandens leidžiamos mineralizacijos.O kai kuriose Lietuvos vietovėse pvz. Panevėžyje vanduo labiau mineralizuotas nei reikia kai kuriems augalams.Sakykim ten jalapenų jau nelabai pavyks normaliai auginti,nes jiems optimaliausias EC turi būti apie 1 mS/cm ,kai tuo tarpu iš krano jau bėga 1,1 mS/cm .Tad trąšoms jau nebelieka vietos.
Kas liečia sveikumą,tai namie augintas daržoves tikrai sveikiau valgyti nei pramonines,nes jos bent jau nebus apipurkštos jokiais konservantais,bus nokintos ant stiebo ir praktiškai nesiskiria nuo žemėje augintų daržovių.
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius
Last Edit: 24 Jun 2011 21:40 by rcl123.

Ats:mano balkono augintiniai 24 Jun 2011 20:20 #2995

Role rašė:
lauksim kol rcl123 pasakys kaip skonis :-) ir kvapas. tikimės bus atviras.
skonis priklauso nuo veislės ir nuo klimato sąlygų.Auginimo terpė skoniui mažai teturi reikšmės.Jeigu augalui suteiksite optimaliausias augimo sąlygas,tai jo skonis bus toks koks turi būti.Augindami hidroponiniu būdu laimėsite tik laiką ,nes žemėje paprasčiausiai pailgėja maitinimo grandinė - kol organiką perdirba mikroorganizmai,praeina papildomas laikas.O jeigu tiems mikroorganizmas netiks sąlygos žemėje,tai jie dirbs ilgiau, maisto medžiagas augalams irgi gamins ilgiau ,tad ir augalas vystysis lėčiau.O hidroponikoje maistą paduodate jau tinkamą vartojimui,todėl augalui telieka tik valgyti ,nieko nelaukiant.Va tokia tos hidroponikos "paslaptis" :)
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius

Ats:mano balkono augintiniai 12 Jul 2011 10:06 #3067

truputis egzotikos - purple serrano auga ant akių :

bhut jolokia jau pradėjo megzti vaisiukus :

bishop's crown (varpeliai) irgi pradėjo megzti vaisiukus:
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius
Last Edit: 12 Jul 2011 10:08 by rcl123.

Ats:mano balkono augintiniai 12 Jul 2011 21:15 #3080

Liuksiškai atrodo, jolokia sauniai, maniske dar net ziedu nerodo :(
Skaitinėjau apie emos trasas hidroponikai ir toks kalusimas iškilo ar NPK santykiu 30-10-36 tiktų ir paprastam laistymui cili pipirams auginamiems vazonelyje?
  • Role
  • Role's Avatar
  • Aktyvus akvamanas

Ats:mano balkono augintiniai 13 Jul 2011 05:15 #3082

rcl123, apdulkini žiedus praeidamas pirštu ar kokiu teptuku?
  • shrnz
  • shrnz's Avatar
  • Aktyvus akvamanas

Ats:mano balkono augintiniai 13 Jul 2011 20:26 #3100

shrnz rašė:
rcl123, apdulkini žiedus praeidamas pirštu ar kokiu teptuku?
nekišu nagų prie jų iš viso - net per stiebą sprigto neduodu :) įtariu jie visi savidulkiai,nes darbe be jokio oro judėjimo lygiai taip pat mezga vaisius.
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius

Ats:mano balkono augintiniai 13 Jul 2011 20:33 #3101

Role rašė:
Liuksiškai atrodo, jolokia sauniai, maniske dar net ziedu nerodo :(
Skaitinėjau apie emos trasas hidroponikai ir toks kalusimas iškilo ar NPK santykiu 30-10-36 tiktų ir paprastam laistymui cili pipirams auginamiems vazonelyje?
turėtų tikti ,bet žemėje auginant neapsimoka mėtyti pinigų specializuotoms hidroponinėms trąšoms.Užtektų ir universalių eilinių bechlorių trąšų,kurių pilna parduotuvėse.Jeigu reikia paspartinti žydėjimą,tai reiktų rinktis su didesniu fosforo kiekiu.
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius

Ats:mano balkono augintiniai 14 Jul 2011 19:57 #3107

jau turim nokstantį jalapeną :D
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius
Last Edit: 14 Jul 2011 19:58 by rcl123.
  • Page:
  • 1
  • 2