Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: KH testai EMAS vs JBL

KH testai EMAS vs JBL 01 Jun 2010 18:43 #203

Mažas atnaujinimas:
Po pokalbio per skype su Šiaulių akvariumistais buvo prieitas įdomus faktas, kad emasolutions KH testas, matuojant pagal rek. aprašymą, t.y. 15ml testuojamo vandens ir po lašą pilant reagentą kol įgaunama rausvas vandens atspalvis rodo dvigubai didesnes reikšmes nei JBL KH testas. (Nežinau ar čia gamybinis netikslumas ar testo aprašymo klaida) Įtarimai pasitvirtino pasimatavus kolegai akvariumo vandenį ir palyginus su JBL KH testu, dar vieno kolegos akvariumo ir KH pamatavus emasolutions testu neįprastai aukštas pasirodė. Man taipogi įtarimų kėlė ilgas ,,5 KH stovėjimas", nors vanduo jau senokai galingai paremtas tik osmosiniu vandeniu akvariume, net ir po didesnių vandens keitimų šis rodmuo nesikeičia. Būtų malonu sulaukt daugiau komentarų ir palyginimų dėl šio testo tikslumo!
Šiai dienai prieitos išvados, kad pas mane jau daugiau nei keli mėnesiai akvariume buvo ir yra mažiau 4 KH. O šiuo metu yra apie 2-3 KH. Ir šis rodiklis yra gana stabilus, t.y. nekrenta, nors ir nepilu kokių KH pakilimą skatinančių priemonių.
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas
  • Thank you received: 48
Last Edit: 11 Jun 2010 08:14 by admin.
The administrator has disabled public write access.

KH testai EMAS vs JBL 02 Jun 2010 07:11 #204

yankadi rašė:
Mažas atnaujinimas:
Po pokalbio per skype su Šiaulių akvariumistais buvo prieitas įdomus faktas, kad emasolutions KH testas, matuojant pagal rek. aprašymą, t.y. 15ml testuojamo vandens ir po lašą pilant reagentą kol įgaunama rausvas vandens atspalvis rodo dvigubai didesnes reikšmes nei JBL KH testas. (Nežinau ar čia gamybinis netikslumas ar testo aprašymo klaida) Įtarimai pasitvirtino pasimatavus kolegai akvariumo vandenį ir palyginus su JBL KH testu, dar vieno kolegos akvariumo ir KH pamatavus emasolutions testu neįprastai aukštas pasirodė. Man taipogi įtarimų kėlė ilgas ,,5 KH stovėjimas", nors vanduo jau senokai galingai paremtas tik osmosiniu vandeniu akvariume, net ir po didesnių vandens keitimų šis rodmuo nesikeičia. Būtų malonu sulaukt daugiau komentarų ir palyginimų dėl šio testo tikslumo!
Šiai dienai prieitos išvados, kad pas mane jau daugiau nei keli mėnesiai akvariume buvo ir yra mažiau 4 KH. O šiuo metu yra apie 2-3 KH. Ir šis rodiklis yra gana stabilus, t.y. nekrenta, nors ir nepilu kokių KH pakilimą skatinančių priemonių.

aha ,man irgi būtų įdomu sužinoti kaip yra iš tikrųjų su tais Šiaulių JBL'o ir EMAS KH testų palyginimais.Kol kas įdomiausi yra šie niuansai :
1.Neatitikimai pastebėti tik Šiaulių apskrityje ( peršasi išvada kad visi testai pirkti iš kažkurio vietinio JBL'o tiekėjo.Gal netyčia papuolė brokuota partija ..... )
2. Nusipirkus JBL'o testą Vilniuje iš Stalmos ir palyginus su EMAS KH testu,jų parodymai būvo idealiai vienodi ( testuojant tiek akvariumo,tiek vandentiekio vandenį,tiek kontrolinius 10dKH ir 20 dKH tirpalus ).
Tad būtų įdomu sužinoti,gal kas nors lygino su kitų gamintojų testų parodymais ,o ne tik su JBL'u. :)

P.S. Šiaip tai patikrinti KH testo parodymus namų sąlygomis nėra sunku.Užtenka turėti geriamosios sodos ( ne kalcinuotos) ir tikslesnes svarstykles. Proporcijos tokios - 0,3 g sodos ( NaHCO3,natrio bikarbonatas,geriamoji soda ) litre dvigubos distiliacijos vandens duoda 10 dKH ( namų sąlygomis,naudojant osmosę ,realiai bus daugiau 1-2 laipsniu,nes soda bus nedžiovinta,osmosinis vanduo turės dar nuosavus 1-2 dKH laipsnius) .
Taigi nekantriai laukiu rezultatų :cheer:
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius
  • Thank you received: 35
Už patikusią žinutę , nepasikuklinam padėkoti jos autoriui :)
Last Edit: 11 Jun 2010 08:15 by admin.

Ats:KH testai EMAS vs JBL 02 Jun 2010 09:30 #205

Pasidarius parekomenduotą kontrolinį tirpaliuką su osmosu, emas testas nusidažė ties 20 KH. Taigi, nemanau, kad čia JBL brokas, mano turimas KH tesčiukas reikšmes dvigubas rodo.. :blink:
Reikės dar kolegas šiauliečius paprašyt padaryt bandymą šitokį. :dry:
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas

Ats:KH testai EMAS vs JBL 02 Jun 2010 10:33 #206

yankadi rašė:
Pasidarius parekomenduotą kontrolinį tirpaliuką su osmosu, emas testas nusidažė ties 20 KH. Taigi, nemanau, kad čia JBL brokas, mano turimas KH tesčiukas reikšmes dvigubas rodo.. :blink:
Reikės dar kolegas šiauliečius paprašyt padaryt bandymą šitokį. :dry:

nu blyn , mistika :ohmy: siulau susibegti kur nors ir daryti testus vietoje :)
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius

Ats:KH testai EMAS vs JBL 02 Jun 2010 11:24 #207

0,3g sodos, 1L osmozės, 10dKH, panevėžys

viskas gerai :)
  • runce
  • runce's Avatar
  • Aktyvus akvamanas
  • Thank you received: 1

Ats:KH testai EMAS vs JBL 02 Jun 2010 14:09 #208

Mistika būtų, jei mano akvariume kuriame viskas jau gana senai vanduo paremtas dideliais kiekiais osmozės ir nepilama jokių KH keliančių priemonių stabiliai laikytųsi 5 KH. Kontrolinis tirpalas tai tik paliudija. Kolegų matavimai tai ir paliudija, nuo jų abejonių viskas ir prasidėjo. Gal klaida įsivėlė testo gamyboje ir tiek.
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas
Last Edit: 11 Jun 2010 08:16 by admin.

Ats:KH testai EMAS vs JBL 02 Jun 2010 17:29 #209

yankadi rašė:
Mistika būtų, jei mano akvariume kuriame viskas jau gana senai vanduo paremtas dideliais kiekiais osmozės ir nepilama jokių KH keliančių priemonių stabiliai laikytųsi 5 KH. Kontrolinis tirpalas tai tik paliudija. Kolegų matavimai tai ir paliudija, nuo jų abejonių viskas ir prasidėjo. Gal klaida įsivėlė testo gamyboje ir tiek.
kas liečia akvariumą,tai čia mistikos nėra iš vis jokios - osmosinis vanduo turi savo 1-2 dKH taip kad lieka "pašaliniai" - 3-4dKH.Prisimindami tokį dalyką,kad visi akvariuminiai testai matuoja ne tikrąjį karbonatinį kietumą o šarmingumą ,paprasčiau šnekant vandens buferį ,tai tie 3-4 laipsniai "iš oro" neatrodo visai keistai. Juos prideda bet koks gruntas ( netgi neutralus ),šakos ir pan.
Kas liečia patį testą ,tai galiu jį pakeisti,tačiau, greičiausiai ,tai nieko nepakeis,kadangi turiu susigražinęs du tokius pat "dvigubai rodančius" testus iš Šiaulių,kurie rodo tą patį kaip ir mano nupirktas JBL'o testas.Tad reiktų ieškoti problemos sprendimo kažkur kitur. Pirmąkart kai kilo abejonės dėl EMAS testo netikslumo ,aš tikrai buvau įsitikinęs kad kažkur įvyko klaida gamyboje ar skaičiavimuose. Tad buvo nupirktos medžiagos iš kitų tiekėjų ,perskaičiuotos visos formulės,galiausiai buvo nupirktas JBL'o testas palyginimui.Tačiau sulyginus abu testus buvo gauti tokie patys rezultatai :) Todėl ir siūlau susitikti su visais blogais testais ir daryti matavimus vietoje.Nesakau,kad negalėjo įsivelti klaida - visko pasitaiko,tačiau šiuo atveju yra keista tik tai ,kad Šiauliuose testai rodo blogai,o kituose miestuose rodo gerai.Žinoma ,teoriškai gali būti ir toks dalykas,tačiau vėlgi - visi KH testai išpilstyti iš vieno ir to pačio butelio su reagentu :) Nenorėčiau tikėti ,kad pakeliui į Šiaulius kažkas juos atskiedžia per pusę :D
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius

Ats:KH testai EMAS vs JBL 02 Jun 2010 17:54 #210

Nereikia teisintis.
Kontrolinis tirpalas su mano turimu ema testu parodė ne 10dKH, o 20. Be reikalo žmonės testų ir nesiuntinėja atgal. Nežinau kur klaida tuomet..
Nežinau ir kaip ten Jūs tikrinat tuos atsiųstus ale blogus testus. Šiauliai čia gal tik sutapimas, aš pats ne Šiauliuose esu, o rajone. Gal Šiauliai užkliuvo, nes šiaulių akvariumistai per skype bendrauja, vienas su kitu turi galimybe kontaktuot, palygint ir t.t. Nepaslaptis, kartu susimeta ant siuntimo ir t.t., gal va ir užtaikė ant partijos tokios, kur butelaitis klaidingai ,,užtaisytas" buvo ir išpilstytas.

Kol kas niekas mano nuomonės mano turimo testo kokybę nepaneigs, jis nerodo taip kaip turėtų, tad visas reikšmes dalinsiu iš 2 :). Jei su laiku kur būsiu, mielai su kitų gamintojų testais vandenį pažiūrėsiu.
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas

Ats:KH testai EMAS vs JBL 02 Jun 2010 18:22 #211

yankadi rašė:
Be reikalo žmonės testų ir nesiuntinėja atgal.
siuntė ne patys o mano prašymu ,kadangi man reikėjo pačiam įsitikinti ,jog testas tikrai "dvigubina" parodymus.
Nežinau ir kaip ten Jūs tikrinat tuos atsiųstus ale blogus testus.

tikrinimas vyksta labai paprastai - su kontroliniu kalio karbonato (an.gr) tirpalu.
gal va ir užtaikė ant partijos tokios, kur butelaitis klaidingai ,,užtaisytas" buvo ir išpilstytas.
partija buvo ir yra tik viena ,dar kartą kartoju - visi KH testai yra iš vieno reagento butelio.
Kol kas niekas mano nuomonės mano turimo testo kokybę nepaneigs, jis nerodo taip kaip turėtų, tad visas reikšmes dalinsiu iš 2 :). Jei su laiku kur būsiu, mielai su kitų gamintojų testais vandenį pažiūrėsiu.
1.Jeigu viską darai pagal aprašytą metodiką, testo parodymai yra teisingi,jų nereikia dalinti iš 2 :)
2.Jeigu tikrai esi įsitikinęs,kad tavo testas blogas - nesikankink,pakeisim į naują be problemų :)Galbūt nors trečią kartą atsiras tas testas kaltininkas,kuriam dvigubinasi :)
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius
Last Edit: 11 Jun 2010 08:17 by admin.

Ats:KH testai EMAS vs JBL 02 Jun 2010 18:56 #212

:) Tikrai pamatuosiu su kitais Kh testais savo akvos vundenuką arba kontrolinį tirpalą ir palyginsiu su turimu ema KH testuku.
Nesu tūpas ir labai žioplas darydamas kontrolinį tirpalą, ir nemanau, kad jį matuojant testas gali apsirikt net 10 laipsnių, ir šis matavimas gali būti pagrįstas ne mano vieno prasimanymais apie galimus ema KH testo netikslumus, o tiksliau, dKH reikšmės dvigubinimą!!!
Testo atgal nesiųsiu ir sau vargo nedarysiu, nes greičiausiai gaučiau tą patį atsakymą, kaip ir kolega kuriam ir atsiuntus naują testą jis vistiek tą patį 2x rodė - testas neklysta, klaidos nebūna. Kodėl? Manau daugeliui suprantama - joks gamintojas savo parduodamo gaminio nepeikia. ;)

Išvados: kontrolinis tirpalas ir keli skirtingų gamintojų testai pašonėje gali būt išeitis išsiaiškinant dilemas. Tą ir darysiu!

Labai atsiprašau už antireklamą :blush:
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas

Ats:KH testai EMAS vs JBL 02 Jun 2010 20:08 #213

yankadi rašė:
:) Tikrai pamatuosiu su kitais Kh testais savo akvos vundenuką arba kontrolinį tirpalą ir palyginsiu su turimu ema KH testuku. :
galiu finansuoti bet kurio pasirinkto kito gamintojo testo įsigijimą su sąlyga,jeigu to testo parodymai bus tokie patys kaip ir EMAS testo, pinigus man grąžinsi ;)
Nesu tūpas ir labai žioplas darydamas kontrolinį tirpalą, ir nemanau, kad jį matuojant testas gali apsirikt net 10 laipsnių, ir šis matavimas gali būti pagrįstas ne mano vieno prasimanymais apie galimus ema KH testo netikslumus, o tiksliau, dKH reikšmės dvigubinimą!!!
labai gerai pastebėjai - galimus netikslumus.
Testo atgal nesiųsiu ir sau vargo nedarysiu, nes greičiausiai gaučiau tą patį atsakymą, kaip ir kolega kuriam ir atsiuntus naują testą jis vistiek tą patį 2x rodė - testas neklysta, klaidos nebūna.
visos siuntimo išlaidos bus kompensuotos.Jokio vargo - tik nueiti iki pašto skyriaus :)
- joks gamintojas savo parduodamo gaminio nepeikia. ;)
šioje situacijoje mes norime išsiaiškinti ar tikrai tavo turimas EMAS testas meluoja.Mes juk netvirtiname ,kad neįmanoma gamybinė klaida.Ten kur yra vietos žmogiškam faktoriui,visko pasitaiko :) Todėl ir norime gauti patvirtinimą ar paneigimą apie tariamus netikslumus o ne peikti ar girti savo produkciją.
Išvados: kontrolinis tirpalas ir keli skirtingų gamintojų testai pašonėje gali būt išeitis išsiaiškinant dilemas. Tą ir darysiu!

labai būtų smalsu sužinoti rezultatus :)

Labai atsiprašau už antireklamą :blush:

antireklama irgi yra reklama :)

P.S. beje kaip paaiškintum tą situaciją,kad Vilniuje pirktas JBL KH testas rodo vienaip ,o Šiauliuose rodo kitaip .:silly: ?
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius

Ats:KH testai EMAS vs JBL 02 Jun 2010 20:27 #214

galiu finansuoti bet kurio pasirinkto kito gamintojo testo įsigijimą su sąlyga,jeigu to testo parodymai bus tokie patys kaip ir EMAS testo, pinigus man grąžinsi

Skamba viliojančiai, sutinku :)
Atsiųskit kokį firminį KH testą (JBL ar Sera), jei parodymai bus tokie pat kaip mano turimo EMAS KH testo, grąžinsiu pinigiukus ir dar už siuntimą sumokėsiu. Kad viskas skaidriai vyktų galiu padaryt kontrolinį tirpalą ir nufilmuot abiejų testų testavimą iki rezultatų. Jei to ne gana bus, galėsiu ir atsiųst blogą testą. Jei visgi aš klysiu, tai video nedarysiu, o sąžiningai visas išlaidas padengsiu ir dar atsiprašysiu už blogus žodžius.

Pažadu, viskas vyks tikrai skaidriai, grynai dėl sportinio intereso ir EMAS garbės vardo. Naudos čia vistiek nesiekiu, ir nesieksiu, man pačiam žiauriai knieti tiesą išsiaiškint. Asmeninius kontaktus perduodu per PM. Laukiu siuntinuko! B)

P.S. pirmadienį išvykstu keliom savaitėm į mokslus, tad jei nespės viskas iki tada atkeliaut mini eksperimentas nusikeltų keletą savaičių. :)
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas

Ats:KH testai EMAS vs JBL 02 Jun 2010 20:55 #215

yankadi rašė:
galiu finansuoti bet kurio pasirinkto kito gamintojo testo įsigijimą su sąlyga,jeigu to testo parodymai bus tokie patys kaip ir EMAS testo, pinigus man grąžinsi

Skamba viliojančiai, sutinku :)
Atsiųskit kokį firminį KH testą (JBL ar Sera), jei parodymai bus tokie pat kaip mano turimo EMAS KH testo, grąžinsiu pinigiukus ir dar už siuntimą sumokėsiu. Kad viskas skaidriai vyktų galiu padaryt kontrolinį tirpalą ir nufilmuot abiejų testų testavimą iki rezultatų. Jei to ne gana bus, galesiu ir atsiust blogą testą. Jei visgi aš klysiu, tai video nedarysiu, o sąžiningai visas išlaidas padengsiu ir dar atsiprašysiu už blogus žodžius.

Pažadu, viskas vyks tikrai skaidriai, grynai dėl sportinio intereso ir EMAS garbės vardo. Naudos čia vistiek nesiekiu, ir nesieksiu, man pačiam žiauriai knieti tiesą išsiaiškint. Asmeninius kontaktus perduodu per PM. Laukiu siuntinuko! B)

P.S. pirmadienį išvykstu keliom savaitėm į mokslus, tad jei nespės viskas iki tada atkeliaut mini eksperimentas nusikeltų keletą savaičių. :)

ok :) atrašiau PM.
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius
Last Edit: 11 Jun 2010 08:18 by admin.

Ats:KH testai EMAS vs JBL 03 Jun 2010 15:22 #217

ar ne geriau šiaulių vandens nusiųst gamintojui?
  • runce
  • runce's Avatar
  • Aktyvus akvamanas

Ats:KH testai EMAS vs JBL 03 Jun 2010 16:56 #218

runce rašė:
ar ne geriau šiaulių vandens nusiųst gamintojui?
tai kad vanduo nelabai ką padės , KH testai turi rodyti vienodai. Čia juk ne kolorimetrinis nustatymas ( pvz pH) kada ne visų akys rodo vienodai , o tikslus titravimas skaičiuojant lašus.
P.S.Lauksim rezultatų - yankadi turėtų gauti testą pirmadienį :)
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius

Ats:KH testai EMAS vs JBL 03 Jun 2010 17:24 #219

juk testai nėra identiški, gal šiaulių vandeny yra kas nors, kas įtakoja emas testą, o neveikia kitų. tokia mano prielaida, nes netikiu, kad kasnors čia meluoja :)
  • runce
  • runce's Avatar
  • Aktyvus akvamanas

Ats:KH testai EMAS vs JBL 03 Jun 2010 17:59 #220

runce rašė:
juk testai nėra identiški, gal šiaulių vandeny yra kas nors, kas įtakoja emas testą, o neveikia kitų. tokia mano prielaida, nes netikiu, kad kasnors čia meluoja :)
nesitiki,kad gali įtakoti lygiai dvigubai :)
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius
Last Edit: 11 Jun 2010 08:19 by admin.

KH testai EMAS vs JBL 03 Jun 2010 18:48 #221

Siuntinukas atkeliauja.
O šiaip randuos ne Šiauliuose, o Kuršėnuose. Mano namuose šulinio vanduo naudojamas. O akvariume grynas osmosas.
:)
Mistika mistika.. Bus labai labai įdomu palygint.
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas
Last Edit: 11 Jun 2010 08:19 by admin.

Ats:EMAS KH testas 05 Jun 2010 12:32 #225

Gavau šiandien siuntinuką su JBL KH testu!
EMAS matuojama 15ml testuojamo vandens ir po lašą reagento iki kol nusidažo rausva spalva.
JBL matuojama 5ml testuojamo vandens ir po lašą reagento kol iš žydros spalvos tirpalas tampa geltonas.

Taigi nedvejodamas pamatavau akvariumo vandenį ir kiek nustebau, nes tiek EMAS tiek JBL nusispalvino ties 5dKH.

Tada pasidariau 15dKH tirpalą ir pamatavau vėl. Šį kartą rezultatai vėl nustebino JBL pardoė 15dKH, o EMAS 25dKH.

Tada padariau 10dKH tirpalą ir vėl pamatavau, ir tai buvo užfiksuota video.
JBL 10dKH, o EMAS 17dKH.

Tiesa, svarstyklių sodai tiksliai atsverti neturiu, tad viską padariau sausos masės matavimais. Tad čia galima paklaida +- kelių laipsnių, bet kad to pačio tirpalo tokie ryškūs skirtumai vistiek glumina ir verčia manyt, kad reikšmių dvigubinimas nėra iš piršto laužtas, nes testų parodymai nesutampa, o turėtų, kad ir kokios koncentracijos tirpalas būtų. Ir šį kartą mest šešėlio ant JBL gal ir nereiktų, testas galiojantis, atsiųstas iš Vilniaus.

Kyla klausimas kodėl akvariumo vandens parodymai yra vienodi, o tirpalo ne? Gal čia turi įtakos matuojamo KH koncentracija, reagentų skirtumai?

Pažiūrėkit ir įvertinkit patys.
www.vimeo.com/12314841
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas

Ats.KH testai EMAS vs JBL 06 Jun 2010 09:13 #226

panašu kad vieno komponento KH testas tikrai plaukioja ,teks išimti iš gamybos kol neišaiškės tikros klaidos priežastys :huh:
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius

Ats:Ats.KH testai EMAS vs JBL 11 Jun 2010 09:34 #238

išaušo ta diena kai galiu pasidalinti ir savo tyrimais :D .Kadangi yankadi darė bandymus su nežinomos koncentracijos kontroliniu tirpalu,tai aš jo paprašiau ,kad jis man atsiųstų jo daryto bandomo vandens tam, kad sužinoti atskaitos tašką. Juk nežinant tikslios bandinio koncentracijos galima tik konstantuoti faktą ,kad testai rodo skirtingai.Ir šiuo atveju visai neaišku kuris meluoja o kuris rodo teisybę :) Juk akvariumo vandenį testuoja abu vienodai...Visai galimas variantas,kad kontrolinio bandinio kH yra 13 ir abu testai meluoja :silly:
Taigi, pirmiausia buvo nustatytas tikrasis bandinio šarmingumas ( šiuo atveju galime skaityti,kad tai yra tikras karbonatinis kietumas,kadangi mėginyje yra tik soda t.y. NaHCO3 ir jokių pašalinių elementų neturėtų būti). Tyrimas darytas pagal Lietuvos standartą. LST EN ISO 9963:1999 (Vandens kokybė. Šarmingumo nustatymas. Bendrojo ir sudėtinio šarmingumo nustatymas. Originalas yra EN ISO 9963:1995).
Atsiųsto mėginio rezultatas - 3,9 mg-ekv/l,kas atitiktų 10,92 kH pavertus į vokiškus laipsnius. ( 1mg-ekv/l = 2.8kH ).
Testų parodymai JBL - 11 kH , EMAS - 11 kH. Spalva keitėsi prie tos pačios pH vertės - 3,9 pH (matuota su skaitmeniniu pH metru),todėl ekvivalentiškumo taškas buvo toks pats ,vadinasi, su reagentais abiejuose testuose viskas tvarkoje. :woohoo: Toks rezultatas tikrai buvo netikėtas ...
Kadangi aiškiai mačiau ,kad pas yankadi parodymai kitokie tai teko pratęsti eksperimentus toliau . Paėmiau ne rekomenduojamus 5 ml o visus 15 ml vandens ir ištyriau su JBL testu.Parodymai buvo tokie patys - 33 kH ( trigubai didesni parodymai,tris kart didesniam tūriui ). Kaip ir viskas tvarkoje. Beveik taip pat sėkmingai su trigubai didesniu mėginio tūriu susitvarkė ir EMAS testas,kuris parodė 34 kH ( teoriškai turėjo rodyti 33 ). Na bet tas 1 kH toli gražu ne 5,7 ar 10. Kažkaip reikėjo atkapstyti tą didelį skirtumą. Viskas susivedė į tai ,kad su testų reagentų koncentracijomis yra tikrai viskas gerai,todėl beliko tik vienas kaltininkas - lašintuvo netikslumas. Kilo įtarimas ,kad lašo dydis kaskart vis kitoks,o prie tokių mažų tiriamų tūrių tai ypač svarbus dalykas.Taigi buvo pakeista mėginio tyrimo metodika ,kuri iš pradžių buvo tokia ( tiek tiriant standartinį tūrį tiek trigubą ):
- Kadangi buvo "žinoma" mėginio koncentracija iš anksto, tai buvo sulašinti kiekvieno testo po 8 lašus vienu kartu ,paskui prilašinant likusius.
Pasirodo čia ir buvo pagrindinė problema :ohmy:
Antrą kartą testuojant mėginį buvo lašinami ne visi lašai iš anksto ,o po vieną lašą,kas kart atverčiant buteliuko lašintuvą aukštyn.Testų parodymai jau skyrėsi ir gana žymiai :
JBL rodė 10 ,o EMAS jau rodė 14 kH.
Tad peršasi išvada ,kad JBL'o pirmas lašas yra didesnis, negu tie,kurie ganami,lašinant kelis vienu paspaudimu ,todėl titruojant po vieną lašą ,JBL parodymai yra mažesni , o EMAS atvirkščiai - pirmas lašas yra mažesnis ,todėl parodymai yra didesni.Be to netikslumas kartais gaunamas ,kai reagento lašas išteka ne iš lašintuvo o iš skylutės orui patekti į buteliuką,tada lašo dydis iš vis yra nenusakomas. Štai ir išaiškėjo iš kur kyla neatitikimai ... Teks pergalvoti kH testo titravimo problemą ir sugalvoti kaip gauti visada tikslų lašo dydį. Vienintelė paguoda,kad ne vien tik EMAS testas kartais suklysta ,bet yra ir kitų gamintojų testų, kurie sugeba meluoti iki 11% (Salifert) ar net 32% (TETRA ) . Jei kam įdomu ,galite užmest akį - www.advancedaquarist.com/2007/8/review/view?searchterm=None

Tai va tiek tyrimų šiai dienai.
Būtų smalsu sužinoti rezulatus kitų ekperimentatorių,kurie pakartotų bandymus pas save ir pasidalintų rezultatais.
Arba grįžtų prie siūlymo daryti kokį nors mini meetą,susinešti turimus testus ( nebūtinai šių dviejų gamintojų ) ir daryti bandymus kartu :)
  • admin
  • admin's Avatar
  • Administratorius
Last Edit: 11 Jun 2010 10:06 by admin.

Ats:KH testai EMAS vs JBL 11 Jun 2010 12:42 #239

Na vadinasi visa bėda lašo dydis, taip supratau? Iš mano pastebėjimų - lašinti iš esamų buteliukų tikrai nepatogu - kol iškratai tą lašą... Be minimus testo neatitikimus aš apturėjau ne tik su vienkomponenčiu reagentu, bet ir su dviem komponentais taip pat.

P.S. osmosinio vandens parsinešiau, bet pasidaryti 10KH tirpaliuką ir patestuoti neprisiruošiu... kaltas...Ir dar - susitikti krūvoje ir patestuoti tikrai būtų įdomu, tik savaitgaliai užimti - vasara.
  • aiskauda
  • aiskauda's Avatar
  • Apšilęs akvamanas
  • Thank you received: 4

Ats:KH testai EMAS vs JBL 11 Jun 2010 21:14 #242

Svarbu, kad yla pagaliau išlindo. Žinosim, suvoksim, galvosim.. :)
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas

Ats:KH testai EMAS vs JBL 28 Jun 2010 12:20 #286

Na va - nėra to blogo ,kas neišeitų į gerą :) Naujuose testuose , dabar titravimui naudojamas sumarkiruotas titratorius, kurio parodymai visada tikslūs Todėl suklysti ( net ir norint :P ) turbūt nebepavyks. This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.
Attachments:
  • Attachment This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.
  • rcl123
  • rcl123's Avatar
  • Moderatorius
Last Edit: 28 Jun 2010 12:20 by rcl123.

Ats:KH testai EMAS vs JBL 28 Jun 2010 15:04 #289

Va, dabar rimtai bus! Rimčiau net nei kiti firminiai lašeliniai testai.
;)
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas
  • Page:
  • 1
  • 2
Moderators: Romas