Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Vėjagalvio 250 L

Vėjagalvio 250 L 14 May 2012 05:21 #6180

Kadangi savaitgalis buvo nekoks, o tuščias akvariumas, savo priekaištaujančiu žvilgsniu, jau metai laiko iš kampo žiūri į mane. Tad neatlaikiau. Televizorių patraukiau į šoną, o į jo vietą akvariumą. Nepasakosiu kiek kūrybinių kančių kainavo jo įrengimas. Tik paminėsiu tiek, kad visai nenorėjau IWAGUMI. Bet gavosi kažkaip visai netyčia. Dėliojau dėliojau, taip netinka ir taip ne. Ir akmenys per dideli... ir vėl ne kas. Kai jau pasirodė, kad randu kiekvienam akmenukui vietą ir vaizdas patinka, supratau, kad gavosi tai ką šimtus kartų mačiau nuotraukose. Matyt per daug man į smegenis įsirėžė Nature Aquariums stilius. Ir nieko čia nepadarysi. Labai griežtai neteiskit ;o). Perdarinėti, matyt jau neperdarinėsiu, bet kokį vieną kitą akmenį pajudinti pasilieku sau teisę..
Vaizdas gavosi toks:
This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.
  • Vėjagalvis
  • Vėjagalvis's Avatar
  • Aktyvus akvamanas
  • Thank you received: 32
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: SigitaRa

Ats: Vėjagalvio 250 L 14 May 2012 08:35 #6184

Mano akiai jau dabar atgaiva! Didžiausi sveikinimai su naujai užgimusiu pasauliu! Akmenys tiesiog puikūs.
Su tais Iwagumiais tai tikrai bėda - jau mano galvoje irgi kirba minčių.
  • SigitaRa
  • SigitaRa's Avatar
  • Užkietėjas akvamanas
  • Thank you received: 17

Ats: Vėjagalvio 250 L 14 May 2012 08:47 #6186

Ačiū! Su tais akmenimis taip įdomiai buvo. Jie iš šito akvariumo - www.vimi.lt/tropheus-moorii-bemba.html . Pardavinėjau. Niekam jų neprireikė(dar kažkas į AŽ parašė, kad ilgai pardavinėsiu, tai taip ir buvo ;o)). Tai pagalvojau, kad jei tiko man tada, tai tiks ir dabar.
  • Vėjagalvis
  • Vėjagalvis's Avatar
  • Aktyvus akvamanas

Ats: Vėjagalvio 250 L 14 May 2012 16:01 #6187

Nesupratau tai tipo bus iwagumis ? :blink: :unsure:
  • landscaper
  • landscaper's Avatar
  • Apšilęs akvamanas
  • Thank you received: 2

Ats: Vėjagalvio 250 L 14 May 2012 16:32 #6188

Belieka sumąstyti tinkamą planą atsodinimui :) ...
Nors man iwagumi stiliaus nelabai patinka ,bet išdėstymas ,manau pavyko ! Sėkmės tolimesnuose darbuose !
  • vito
  • vito's Avatar
  • Apšilęs akvamanas
  • Thank you received: 2

Ats: Vėjagalvio 250 L 14 May 2012 16:33 #6189

Kartais taip būna - planuoji vienaip, o gaunasi kitaip.
  • Vėjagalvis
  • Vėjagalvis's Avatar
  • Aktyvus akvamanas

Ats: Vėjagalvio 250 L 15 May 2012 01:32 #6192

O aš manau, kad Iwagumi vienas sudėtingiausių stilių.. Tai ne tik ,,akmenų išdėstymas", bet ir viso akvariumo pajautimas.. Bet kas to nedarė gali ir nesuprasti..
Sveikinimai Viktorui su gera pradžia, kuri tikrai labai stipri ir šauni!
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas
  • Thank you received: 48

Ats: Vėjagalvio 250 L 15 May 2012 01:35 #6193

Man tai vienas iš labiausiai patinkančių stilių-iwagumi ir jeigu pagal taisykles, ir grožį nėra taip lengva sudėstyti.
Numatomas gražus vaizdas, nors Vėjagalvio nei vieno negražaus akvariumo nesu matęs. :laugh:
Kokie tai akmenys?
  • markox
  • markox's Avatar
  • Krevečių guru
  • Thank you received: 28
Last Edit: 15 May 2012 04:21 by markox.

Ats: Vėjagalvio 250 L 15 May 2012 04:41 #6198

Ačiū.

Akmenys nežinau kokie. Kažkada tarp Trakų ir Vievio važiavau parsivežti savo cichlidiniam. Ten buvusiose fermose, didelėje teritorijoje, kažkokia firma akmenimis užsiiminėjo, tai ten buvo gan įvairių akmenų. Tie patys "Domus Galerijoje" turėjo savo atstovybę. Dabar nežinau kaip ten. Akmenų pilkoji dalis lyg ir nekietina vandens, o baltoji - taip. Žiūrėsim kaip bus.
  • Vėjagalvis
  • Vėjagalvis's Avatar
  • Aktyvus akvamanas

Ats: Vėjagalvio 250 L 15 May 2012 05:03 #6199

O kaip techninė pusė? Ašvietimas, filtravimas ir pan.? :)
  • Simanas
  • Simanas's Avatar
  • Mūsų rėmėjas
  • Thank you received: 10

Ats: Vėjagalvio 250 L 15 May 2012 07:49 #6205

Apie techninę pusę, tai turbūt pradėsiu nuo dalies, kuriai kėliau daugiausiai reikalavimų, tai apšvietimas:
1. Turėjo būti intensyvus. 250 L akvariumui (100cm x 50 x 50) - 6 liuminescencinės lempos po 39w su reflektoriais ir galimybe turėti 2 šviesumo režimus. Galvojau ir apie halogenines, bet apsistojau ties šiomis.
2. Turėjo būti pakabinamas, turėti galimybė lengvai keisti šviestuvo aukštį bei reguliuoti šviesos sklidimo kryptį(tam, kad būtų lengva susireguliuoti fono apšvietimą ir kad šviesa neakintų sėdinti prieš akvariumą).
3. Šviestuvo tvirtinimo mechanizmas turėjo neužstoti šoninio ir galinio akvariumo vaizdo (kai žiūri kiaurai, neturi mesti šešėlio ant galinio fono). Taip pat būti minimaliai pastebimas ir paprastas. Nenorėjau vamzdžių ant kurių kabinamas šviestuvas. Norėjau tik tiek keik reikia.
4. Na ir aišku norėjosi, kad estetika akių nebadytų.

Kaip pavyko įgyvendinti - nuotraukose. Kaip pirmam blynui, manau, visai gerai, nors yra vietų kur daryčiau kitaip. Kilnojasi lengvai ir paprastai. Nereikia nieko sukinėti. Tiesiog dviem rankom truputi palenki atgal, pakeli ir vėl į priekį ir šviestuvas užsifiksuoja. Galiu lempų aukštį nuo vandens reguliuoti nuo 10 iki 45 cm. Patogu akvariumą aptarnauti. Žodžiu esu patenkintas ;o)

• Vėjagalvis
  • Vėjagalvis's Avatar
  • Aktyvus akvamanas

Ats: Vėjagalvio 250 L 15 May 2012 09:04 #6207

Gerai atrodo! Iš alucobond pats šviestuvas? Balastai panašu ne pačiame šviestuve?
  • Simanas
  • Simanas's Avatar
  • Mūsų rėmėjas
  • Thank you received: 10

Ats: Vėjagalvio 250 L 15 May 2012 09:22 #6208

Teisingai, šviestuvas iš kažkokio tai "bondo" - aliuminio kompozitinės plokštės. El. balastai šviestuvo viduje.
  • Vėjagalvis
  • Vėjagalvis's Avatar
  • Aktyvus akvamanas

Ats: Vėjagalvio 250 L 15 May 2012 12:33 #6210

Puikus "hardscape", kuris labai gerai žiūrisi be augalų, o šviestuvas dar puikesnis. Koks čia gruntas panaudotas: kačių kraikas Amigo, ar JBL?
  • Bellero
  • Bellero's Avatar
  • Mūsų rėmėjas
  • Thank you received: 14

Ats: Vėjagalvio 250 L 15 May 2012 13:07 #6211

Pabandysiu trumpai papasakoti kas prie ko, kad nereikėtų po vieną klausimą uždavinėti.

Gruntas - Amigo Light. Pirmą savaitę užmerkus vandenį keičiau kas dieną. Prieš tai dar įpyliau ištirpinto kalio dihidrofosfato. Dėjau iš akies.- taip nedarykite. Pasėkmės ne kokios. O paskui per savaitę perteklius, manau, išsiplovė. Paskui dar kažkiek savaitę ar dvi gruntas mirko.
Įrengiant akvariume dėjau keramzitą kojinėse, kad galima būtų suformuoti landšaftą. Gale, virš keramzito, dėjau gruntą maišyta su biohumusu. Ant viršaus Amigo Light. Tiek apie gruntą.
Filtras Tetratec EX 1200. Realai bus iki 800 L/h. Mažoka, bet pradžiai užteks. Jei dar reikės - pridėsiu dar. Užpildas - ta išgirtoji, orchidėjoms skirta, lava. Susodinus augalus - dėsiu aktyvuotos anglies.
Vanduo bus naudojamas iš krano. Neminkštinsiu. Bet čia dar nuo situacijos.
CO2 balioninė. Darysiu išorinį reaktorių. Pradžiai bus vatinis difuzorius.
  • Vėjagalvis
  • Vėjagalvis's Avatar
  • Aktyvus akvamanas
Last Edit: 11 Jun 2012 10:36 by Vėjagalvis.

Ats: Vėjagalvio 250 L 17 May 2012 10:16 #6235

Ačiū Sigitai ir Virgiui už augaliukus. Vakar vakare meditavau sodindamas Glossostigma elatinoides. Dar šio bei to pasodinau. Šiuo metu ieškau Blyxa japonica ir Helanthium tenellum (buvęs Echinodorus tenellus. Jei kas turi atliekamų - būsiu dėkingas.
  • Vėjagalvis
  • Vėjagalvis's Avatar
  • Aktyvus akvamanas
The following user(s) said Thank You: SigitaRa

Ats: Vėjagalvio 250 L 17 May 2012 11:01 #6236

Sveikinimai! Tikrai, glosso sodinimas - tam tikras iššūkis kantrybei. Ir sodinant ir paskui kurį laiką vėl sodinant išplaukusius fragmentus :evil:
Na, ką čia slėpt - pavydas jama, ir tiek.
  • SigitaRa
  • SigitaRa's Avatar
  • Užkietėjas akvamanas
  • Thank you received: 17

Ats: Vėjagalvio 250 L 17 May 2012 11:16 #6237

Labai grazu!! Po kurio laiko nusimato grazus akva ;) lauksim rezultatu
  • Povilas
  • Povilas's Avatar
  • Apšilęs akvamanas

Ats: Vėjagalvio 250 L 17 May 2012 15:03 #6242

Glossostigma elatinoides susodinau gan lengvai,palyginus su Hemianthus callitrichoides. Niekas neišplaukė. Visai patiko gruntas, nors ir lengvas, bet visai gerai laiko. Tik gal daugiau problemų buvo sodinant Staurogyne repens.
  • Vėjagalvis
  • Vėjagalvis's Avatar
  • Aktyvus akvamanas

Ats: Vėjagalvio 250 L 18 May 2012 02:29 #6243

Na bent jau aš staurogyne sodinu taip, nuo stiebo nuskinu bent du lapelius ir kišu stiebą į gruntą tiek kad gruntas būtų sulig pirmais likusiais lapeliais. Augalas gana gerai užsifiksuoja grunte. Be to pincetu stiebą imu taip, kad augalo stiebas būtų vertikaliai, o pincetas maždaud45 laipsnių kampu. Į gruntą kišu taip kad pincentas su gruntu būtu maždaug 45 laipsnių kampu. Įkišus atleidi pincetą ir ištrauki pincetą ta pačia kryptimi kuria kišote. (na bet neabejoju kad tamsta tą jau ir taip žinojote, bet gal kam kitiems padės toks metodas sodinant įvairius ilgastiebus ir vargstant dėl jų išplaukimo..
Beje labai gražus akvariumas ir puikus akmenų išdėstymas, tik manau, kad vienas iš pagrindinių akmenų esantis dešinėje yra per daug pasviręs į priekį, kas sukurs didelį šešėlį ir labai tamsią vietą, otu ten staurogyne repens prikišai ;), vargs ji tenai, po tokiu šešėliu nelabai daug augalų sugebės augti. Gal ten geriau įkišk kokią žemaūgę kriptą?
Na bet čia tik mano "trys kapeikos" ;)
  • virgism
  • virgism's Avatar
  • Ekspertas
  • Thank you received: 54

Ats: Vėjagalvio 250 L 18 May 2012 02:35 #6244

Auga staurogyne ir šešėlyje, tik žymiai lėčiau.. O ir tas akmuo, man ten visai gerai žiūrisi.. Čia mano kelios kapeikos ;)
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas

Ats: Vėjagalvio 250 L 18 May 2012 03:07 #6247

Patikėk, žinau kaip augs ta staurogyne repens įvairiomis sąlygomis, auginu aš ją ne pirmus metus ir įvairiomis sąlygomis, taigi šiek tiek "pažįstu" ši augalą...
Augalas geležinis ir labai gražus, bet tokiam pavėsyje ji labai tįs į viršų, ir turėsi labai ilgus kotus su keliais, pats taip esu auginęs po akmens šešėliu taigi...
O dėl akmens tegul autorius pats sprendžia, aš tik išsakiau savo nuomonę, o advokatų Viktorui bent jau akvariumų dizaine manau tikrai nereikia...
  • virgism
  • virgism's Avatar
  • Ekspertas

Ats: Vėjagalvio 250 L 18 May 2012 03:14 #6248

Aš maždaug taip ir sodinau augalus, ypač taip "Glosso" gerai susisodino. Sodinant Staurogyne repens buvo taip, kad pasodini lengvai, tik kai sodini kitą šalia, tai prieš tai sodintas išplaukia. Bet čia nebuvo problema. Vienas kitas taip iškilo. Labiau siečiau tai su lengvu gruntu.
Dėl akmens ir šešėlio, tai specialiai norėjau tamsaus akmens priekyje dešinėje kaip kontrasto kairei pusei. Šešėlis labiau nuotraukoje, nes šviestuvas fotografuojant aukštai. Augalų auginimui šviestuvas nuleistas žemai ir šviesa gaunasi labiau išsklaidyta. Žiūrėsiu kaip augs augaliukai po jo šešėliu. Neaugs - kažką keisiu.
  • Vėjagalvis
  • Vėjagalvis's Avatar
  • Aktyvus akvamanas

Ats: Vėjagalvio 250 L 18 May 2012 03:55 #6249

Virgi, neadvokatauju.. O ir pats turiu patirties su šiuo augalu. ;)
Mano nuomone, jis ten gali augt, net jei ir stiebai ištys.. Toje vietoje galima pakarpyt.. o pastoviai karpant ji plečiasi į šonus ir ilgainiui gali tą tamsią vietą tieiogia ta žodžio prasme - apaugt.

Tuo labiau čia Viktoro pasirinkimas ką ten augint, ir kaip. Ir kaip pats minėjai, advokataut nereikia, tuo labiau pult su sava ,,kapeikine", t.y. labai aršia nuomone :)
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas

Ats: Vėjagalvio 250 L 18 May 2012 06:02 #6251

Aš matau tik vieną bėdą, tai kad aš turiu būtent savo nuomonę kurią nebijau pareikšti ir priešingai, tačiau niekam jos neperšu o tuo labiau aršiai.
Ir manau kad forumas skirtas būtent tam kad keistumėmės nuomonėmis, patirtimi ir žiniomis, o ne nuolankiai pūstume į vieną dūdelę barstydami panegirikas, bei būdami patys sau gražūs ir geri.
O dėl puolimo - užjaučiu žmones turinčius V.Lansbergio kompleksą...

Atsiprašau visų rašymą ne į temą...
  • virgism
  • virgism's Avatar
  • Ekspertas
Last Edit: 18 May 2012 06:03 by virgism.
The following user(s) said Thank You: Role