Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas

Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 05 Jul 2012 08:09 #6702

Senokai jau ką berašiau, taigi nutariau šiek tiek pasidalinti savo menka patirtimi.
Turbūt kai kurie forumo dalyviai jau žino kad esu šioks toks krevečių "mylėtojas". Gal prieš kokius du ar tris metus pamatęs Caridina dennerli krevetes labai jomis susižavėjau. Tos mažylės tokios gražios, kad širdis apsalo ir galvoje sukirbo mintis - neblogai būtų įsirengti akvariumuką šioms krevetėms. Laikas nuo laiko vis sugrįždavau prie šios minties, bet visuomet bandymo atbaidydavo keli dalykai:
1. reikia atskiro akvariumuko šiems padarams, o su vieta dar vienam "bliūdeliui" namie kaip ir sunku surasti. Be to dar reikia ir žmoną kažkaip nuteikti kad namie atsiras dar vienas akvariumas, su visomis iš to išplaukiančiomis problemomis (per didelė drėgmė, nepakankama ventiliacija.
2. padarai pakankamai lepūs o ir kaina nemaža.
Ilgai svarsčiau, dvejojau ir pagaliau ankstų šių metų pavasarį po eilinio dirstelėjimo į užsienio forumus apie krevetes, vėl grįžau prie planų.
Aišku pirmas dalykas buvo 1 problemos sprendimas ir klausimo derinimas su savo antrąja puse ir patikėkit tai tikrai ne lengva užduotis. na bet apie tai nelabai norisi plėstis- sutikimas buvo gautas. Taigi jau kovo pradžioje pradėjau ruoštis.
Pagrindinio akvariumo spintelėje mėtėsi nenaudojamas kinietiškas kanistrinis filtriukas „Boyu Y-20“ (berods taip vaidinasi, teorinis našumas - 250l/h), taigi komplekte buvusius keraminius žiedus pakeičiau taip visų išgirta uoliena iš Orchidėjos.lt ir paleidau filtriuką užsikūrimui laikiname CRS akvariume kuris buvo skirtas CRS atrūšiuoti. Ant filtro paėmimo žarnos buvo užmauta filtravimo kempinė (kažkas 6x6x12cm). Beje patikrinus filtro našumą su užpildais buvau gana maloniai nustebintas, rezultatas buvo 180 l/h. Manau kad visai neblogai.
Balandžio pradžioje "Stalmoje“ užmačiau visai patrauklių matmenų akvariumuką - 40x30x30cm (5 mm storio stiklas). Akvariumas klijuotas pačios "Stalmos". Suklijavimo kokybė mane tenkino, kaina taip pat taigi, ilgai nedvejojęs, aš tą akvariumuką ir nusipirkau. Dekoracijoms panaudojau kažkokį "Red Stone" akmenį, kurio kaip tyčia namie turėjau kokius 40 kg ar pan. Akvariumo dekoravimui buvo sunaudota kokie 8 kg.
Gruntas - čia nieko specialaus negalvojau, ,taigi pasirinkau kažkokį raudoną granitą 2-4mm frakcijos. Man pasirodė kad bus gerai ;), nors dabar galvoju kad būčiau geriau jau dėjęs kokį smulkesnį juodą arba tamsiai rudą kvarcinį gruntą. (na bet gal vėliau kada ir pakeisiu).
Šildytuvas - vėlgi pasiknisęs po spintelę suradau nenaudojamą „Aquael Neo heater“ 75W šildytuvą. Kadangi vandens temperatūrą reikia palaikyti aukštą (27-28 laipsniai) pamaniau, kad papildoma galia nepamaišys.
Taigi kaip ir viskas buvo pasiruošta startui: akvariumas buvo pastatytas miegamajame ant palangės, sudėtos dekoracijos. Kaip tikras " akvaaugalų ligonis" neatsispyriau ir įkišau kelis krūmelius Anubias nana var. petite nedidelį rizomą Mikrosorium pteropus var needle, bei rizomą su keliais lapais Bolbitis. Dar įmečiau kažkiek flame moss ir šiek tiek Fissidens fontanus. Sakau sumečiau, nes jokių kompozicijų nesiekiau, bet be žalumos man akvariumas atrodė kažkaip nykiai.
Taigi vanduo akvariumui buvo ruošiamas taip 40proc čiaupo vandens ir 60 proc RO vandens.
Temperatūra – 27,5 laipsniai
Elektrolaidumas (EC) – apie 400 us
Bendras kietumas - 6GH
Karbonatinis kietumas – 6 GH
Vandens Šarminė/ rūgštinė reakcija – 7,4 PH.
Štai su tokiu vandenuku ir startavau.
Filtras iš laikino akvos buvo perkeltas į ši akvą, bei laikinai įleistos dvi žuvys (L136) bioapkrovai palaikyti.
Balandžio pabaigoje pavyko iš vieno olando užsakyti mano taip norėtų krevečių (caridina dennerli) 15 vnt. Taipogi iš jo užsakiau ir suaugusias sraiges - 4 vnt Faunus sp. Bicolor ir 4 vnt Tylomelania sp. Orange rabbit . Žmogus berods normalus pasitaikė sutarėme kad išsiūs pirmadienį taip kad gyviai atvažiuotų iki savaitės pabaigos, bei sutarėme laukti truputį šiltesnių orų. Na kadangi balandžio paskutinės dienos buvo gana gražios, bei žadėjo gražią ir šiltą gegužės pradžia mano užsakyti gyviai buvo išsiųsti. Labai nekantravau ir laukiau. Deja, bet kaip sakoma kiaulystės dėsnis galioja – labai stipriai pavedė viena vežėjų kompanija. Ir krovinį gavau ne tą pačia savaitę, o kitos savaitės antradienį (gegužės pirma pusė). Vėliau išsiaiškinus su vežėju paaiškėjo štai toks negražus dalykas. Krovinys Lietuvą pasiekė ketvirtadienį! Neva penktadienį kurjeris bandė pristatyti jį man į namus. Anot jų kurjeris 18:35 manęs nerado namuose, nors aš tą penktadienį namuose buvau vis vakarą nuo 16,00. Tiesiog Graudu! O žinot kodėl: Pirmadienį pranešimą gavau tik po 18,00( kuomet pasibaigusios darbo valandos. Labai graudu, dar ir dėl to kad antradienį pasiėmus siuntinį jame radau gryną LAVONIENĄ: 1 leisgyvė krevetė ir viena leisgyvė sraigė Tylomelania sp. Orange rabbit. Kaip ir turėjo įvykti krevetė iki vakaro nebeišgyveno, o sraigė dar ir šiandien šliaužioja :/ Liūdesys buvo nepaprastas, nekalbant apie finansinius nuostolius. Kadangi su olandu buvau sutaręs kad parašysiu kai atvyks siuntinys ir informuosiu apie situaciją, kitą dieną po tragedijos aš jam parašiau ir trumpai išdėsčiau visą situaciją. Jokių pretenzijų aš jam nereiškiau. Paprasčiausiai pasidalinau informacija kas ir kaip. Nepatikėsit – iš olando gavau užuojautos laišką ir pažadą gražinti pusę sumokėtos sumos. Buvo gana malonus siurprizas.
Taigi birželio pradžioje pastebėjau vieną žmogų forumuose pardavinėjantį Tylomelania sp. „gold rabbit“[/] ir nutariau nuvažiuoti pas jį ir pažiūrėti kas gi iš tikrųjų ten per padarai, nes man kėlė įtarimų pavadinimas. Nuvažiavus pas tą žmogų pamačiau kad pas jį iį tikrųjų yra „orange rabbit“ jaunimas (bent jau kiek aš galėjau identifikuoti pagal tai ką esu matęs gyvai ;)) . Taigi nedelsiant nusipirkau 5 vienetus ir grįžęs namo suleidau į kompaniją savo turimai sraigei, o L136 iškeliavo į kitą akvą.
Na o birželio antrojoje pusėje pagaliau sulaukiau ir Caridina dennerli. Antra bandymas buvo sėkmingas (didelis ačiū Markox už ilgais svajotą ir lauktą gyvastį). Teko šiek tiek paplušėti suleidžiant krevetes akvariumams, aklimatizaciją prie naujų sąlygų dariau ilgą (gal kokias 2-2,5 val) buvo lašinamas vanduo iš akvariumo, kol atkeliavęs vanduo su akvariumo vandeniu persimaišė santykiu maždaug 1:6. Tuomet krevetės keliavo į akvariumą. Bet deja, jau antrą dieną po suleidimo radau pirmąjį lavoną. Aišku stresuoti nepradėjau ir kantrai laukiau. Tačiau dar po keleto dienų kilo įtarimas kad krevečių dar sumažėjo. Tačiau tikras negalėjau būti nes jos labai didelės slapukės. Ką gi, ketvirtą dieną po suleidimo netekau kantrybės ir pradėjau ardyti dekoracijas siekiant išsiaiškinti kiekgi visgi liko tų krevečių... Radau 5 iš dešimties. Ką gi pamaniau, kad 5 iš 10 visai neblogas rezultatas kaip pirmam kartui. Maždaug po savaitės pamačiau pirmąją krevetės išnarą, o tai galėjo reikšti tik vieną dalyką – krevetės adaptavosi ir pradėjo gyventi joms įprastą gyvenimą. Šiai dienai vis dar gyvos visos 5 likusios krevetės ir tai mane tiesa pasakius džiugina. Nedžiugina tik tas dalykas kad jos vis dar labai kuklios ir nuolat slapstosi.
Nusprendęs pasidalinti šia patirtimi skubiai padariau keletą nuotraukų kuriomis nutariau pasidalinti ir su jumis.
Taigi bendras vaizdas prieš kelias dienas buvo toks:
This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.
Nepykit labai bet foto sesijai nesiruošiau, taigi vanduo nugaravęs (per dieną gal kokius 600-800ml nugaruoja), matosi šildytuvai ir tai kas už akvariumo, paprasčiausiai laiko turėjau tik kelias minutes, tai ir nuotraukos tik tokios kokybės kokios yra.
Augalai akvariume vis dar vargsta, labai jau lėtai pereina prie pasikeitusių sąlygų. Be to vis dar nepradingsta bjaurusis dumblis atkeliavęs iš kito akvos. Dar pastebėjau, kad mano Tylo mielai pasmaguriauja augalais, o ypač jei lapai rodo kokius nesveikumo požymius. Nuotraukoje puikiai matosi keletas dumblių likučių atkeliavusių su Anubias iš kito akvariumo bei keletas iškompostiruotų skylučių (Tylo darbas – pats mačiau ;))
O štai ir mano ėdrūnės prie pietų stalo:
Ir dar
O štai daug maž pavyko užfiksuoti ir mano vieną slapukę trumpam išlindusią iš už akmenų:
Deja kol kas nuotraukų kokybė tik tokia kol krevetės neišsidrąsins ir nepasirodys visu grožiu normaliame apšvietime, nes dabar su mano muiline ir dar tuose šešėliuose kažką padoriau užfiksuoti yra tikras iššūkis. Beje po maždaug savaitės kai buvo suleistos krevetės į akvariumą sulaukiau dar vienos staigmenos, pastebėjau vieną krevetę su ikriukais. Taigi trumpos foto sesijos metu bandžiau ją nufotografuoti, bet vėlgi nuotraukos kokybė gavosi apgailėtina, nes krevetė praktiškai visuomet šešėlyje, o ir jų dydis (1,5cm) yra ne pats palankiausias fotografavimui „muiline“
Dar maloniau buvau nustebintas prieš porą dienų kai pamačiau dar vieną patelę su ikrais. Taigi esu praktiškai devintam dangui ir su nekantrumu laukiu jaunimo.
Na ir pabaigai dar šiek tiek dabartinių vandens parametrų:
Temperatūra – 27,4 C
EC – 320us
6GH
5KH
7,6PH.
Gal pastebėjote kad šiek tiek sumažėjo EC. Tai dėl to kad pradėjau krevetėms ruošti vandenį naudojant RO ir druskų mišinuką. Mano tikslas būtų per kurį laiką pasiekti optimalius šioms krevetėms parametrus, t.y. EC- apie 200-250us, 6-7GH, apie 5kH ir 8-8,2pH.
Tai štai tokia tai ta trumputė mano istorija.
Apie piniginę projekto pusę neklausinėkit – nes kai kam tai gali sukelti šoką kiek tokios nedidelės apimties projektėlis kainavo.... :D :D :D,
  • virgism
  • virgism's Avatar
  • Ekspertas
  • Thank you received: 54
Last Edit: 08 Jul 2012 17:22 by virgism.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Riba, Vėjagalvis, gedimazs, mindaugasr

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 05 Jul 2012 09:00 #6703

Labai įdomus aprašymas ir ne eiliniai augintiniai!
Linkiu prieaugio ;)
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas
  • Thank you received: 48
The following user(s) said Thank You: virgism

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 05 Jul 2012 09:37 #6705

Koks sraigių gražumas. Džiugu, kad nenuleidai rankų ir siekei savo tikslo ;)
  • BigBug2012
  • BigBug2012's Avatar
  • Senbuvis
  • Thank you received: 18

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 05 Jul 2012 10:00 #6706

Labai dramatiškas ir įdomus pasakojimas. B) Krevetės vertos pastangų ir pinigų - bet tikrai žiauroka su tuo pirmu siuntiniu.
Visgi įdomu, iš kur pas žmones namie tokie akmenys užsiguli? Mano akiai labai gražūs, tik va dėl grunto spalvos derinyje su akmenimis - pagalvočiau.
  • SigitaRa
  • SigitaRa's Avatar
  • Užkietėjas akvamanas
  • Thank you received: 17

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 05 Jul 2012 11:05 #6707

Na va pagaliau Virgius "išlindo į šviesųjį pasaulį :) :laugh: "- labai džiaugiuosi , kad ir toliau Lietuvoje tokios grožybės vis daugės ir bus daugiau norinčių jas auginti. :whistle:
  • markox
  • markox's Avatar
  • Krevečių guru
  • Thank you received: 28
Last Edit: 05 Jul 2012 11:09 by markox.

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 05 Jul 2012 11:41 #6708

Ačiū BigBug2012, Yankadi už gražius žodžius ir palinkėjimus.
SigitaRa - ačiū už pastabas ir pagyras. Visko gyvenime pasitaiko, nenoriu kaltinti vežusios firmos, nes prie visų darbuotojų prižiūrėtojo nepastatysi, nors firma ir turėtų nešti kažkokią atsakomybę už padarinius. Man gaila tik pačių gyvių... Nors kaip sakant juk negaliu garantuoti kad pas mane akvoj jų nebūtų laukęs toks pat likimas.
Dėl akmenų jie man irgi labai patinka ;), todėl ir pirkau, o pirkau vienoje iš Vilniaus zooprekių parduotuvių, Verkių gatvėje. pas juos akmenų pasirinkimas tikrai neblogas ir kainos normalios, tik va kad mažiausias perkamas kiekis 20 kg... O šiaip gal prieš kokius metus tuos akmenis pirkau savo didžiojo akvariumo restartui, taigi ir laukė jie savo eilės... Pagaliau sulaukė ;) Dėl grunto - kaip ir rašiau pats nesu labai patenkintas ir greičiausiai vėliau bus pakeistas į ką nors "gražesnio", kai tik surasiu man patinkantį ir tinkantį, o be to noriu leisti ir krevetėms truputį įsitvirtinti, visgi pagrindinis akcentas čia yra jos... na ir sraigės.
Markox be tavęs tai ir būtų vis dar mano svajonė... Ačiū už linkėjimus ir už gražias krevetes...
Beje išduok paslaptį kaip tavosios laikosi ;) Ar yra patelių?
  • virgism
  • virgism's Avatar
  • Ekspertas

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 05 Jul 2012 12:03 #6709

Dabar prisiminiau, kadaise, kai dar akvariumo naujame bute nebuvo - esu buvus toj parduotuvėj ir sužavėjo akmenys. Reiks vėl nuvažiuot apsidairyt. O bandėt "patirpint" rūgštyje? Vat galvoju: patiko akmuo, ten pirkt galima tik komplektą (gan nemažas kiekis), o paskui paaiškėja, kad kietina vandenį :huh:
  • SigitaRa
  • SigitaRa's Avatar
  • Užkietėjas akvamanas

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 05 Jul 2012 12:11 #6710

Nuostabu! Labai norėčiau ir aš tokio akvuko. Ech, gal kada ateityje :)
  • mindaugasr
  • mindaugasr's Avatar
  • Naujas akvamanas
  • Thank you received: 1

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 05 Jul 2012 12:18 #6711

Malonu , kad gali nors kartais prisidėti prie žmogaus svajonių išsipildymo. :)
Pas mane kaip ir ankščiau rašiau: iš 10 vnt. išgyveno ir gyvena 4 caridina dennerli , randu kas kiek laiko vis išnarėlių, pačias irgi matau bet tik iš patolo , jau baisiai jos slapukės ir niekaip nepritraukia mano akuliorai :laugh: jų patyrinėti(ar yra ikringų patelių).
Vandens parametrai stabilūs jau keli matavimai: GH6 ,KH 6 PH 8-8,5,testo reikšmės skalėje 8,0 ir 8,5 ir pagal atspalvį sunku nustatyti, laukiu el. PH matuoklio o tai pat ir EC matuoklio atkeliaujančių ir prie visos bendros visumos tetrūksta tylomelania sp įsigyti.Įdomu kaip bus su augalais ir ar nedegraduos(forumuose skaitinėjau , kad jie vis dėlto sunyksta)nes bent pas mane no3 o, po4 0 .

P.S. Pirmas stoju į eilę prieaugliui įsigyti , jeigu vis dėlto pas mane bus tik vienos lyties atstovai. :whistle: :laugh:

• markox
  • markox's Avatar
  • Krevečių guru
Last Edit: 06 Jul 2012 08:55 by markox.

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 05 Jul 2012 13:00 #6712

SigitaRa tikrai netikrinau akmenų su rūgštimi, nors jie dabar pas mane akvoje su augalais (didžiajame)... Nežinau bet aš kažkaip dėl to visiškai nesuku sau galvos. Jei kiek ir kietina tai vis teik nesvarbu nes vandenį keičiu bent kartą per savaitę ir bent jau po 60 proc ;)
Va jei vandenį kietinantys akmenys būtų akvoje su CRS tai galvočiau kad reikia keisti, o tokią situaciją kaip tik ir turiu šiai dienai su "Mini landscape" (ala "seyru") akmenimis CRS akviuke. Vandenį kietina kaip padūkę, nors augalai auga ir gana normaliai, bet šiek tiek rūpinuosi CRS. Aišku tragedijos nedarau, bet matau kad kad krevečių prieaugis smarkiai sumažėjo, taigi jau tik laiko klausimas kada akmenys keliaus lauk. Aišku čia problema aiški - pilu pakankamai minkštą vandenį, leidžiu Co2, o labai prisideda prie akmenų "tirpimo". Šiaip galite įsivaizdavimui tokie skaičiukai EC akvariume prieš vandens keitimą 450us, po keitimo 300-320us, keičiamo vandens 18-200us, o gale savaitės vėl turiu tuos pačius 450-480us. Taigi kaip matote (kažkas tikrai labai intensyviai tirpsta akvariume ;) Nes nuo krevečių taršos elektrolaidis per savaitę tikrai taip nepašoktų...
Na bet čia jau kita tema.
Markox - "gražiai" atrodantys tavo vandens parametrai ;), sveikinu. Aš kažkaip nepasiekiu norimo pH. Beje ką tik irgi žiūrinėjau PH matuoklį, bet dar kol kas susilaikiau nuo pirkimo :D
No3 Po4 nematavau, nes neturiu kuo o ir kol kas nematau poreikio- kritimų kol kas nėra :D :D, tai kaip ir problemos nėra.
O dėl P.S. tai palaukim ir dėl prieaugio tikrai susitarsim ;) (tu sąraše tikrai būsi "Numero Uno")
  • virgism
  • virgism's Avatar
  • Ekspertas

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 05 Jul 2012 17:21 #6714

Nuostabus pasakojimas - visą pranešimą ryje prarijau. Smagu, kad yra žmonių, kurie nuolat juda pirmyn, kad ir kaip sunku (finansiškai, morališkai ar pan.) bebūtų. Manau tokios istorijos įkvepia ne tik mane vieną..

Linkiu didelės sėkmės ir gražaus jaunimo ;)
  • Tim
  • Tim's Avatar
  • Apšilęs akvamanas

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 06 Jul 2012 08:25 #6716

Liuks rašinėlis, ;) tik vienas momentas toks nelabai aiškus paliko... :whistle:

"Taigi vanduo akvariumui buvo ruošiamas taip 40proc krano vandens ir 60 proc vandens iš čiaupo."

;) :woohoo:
  • Dar321
  • Dar321's Avatar
  • Naujas akvamanas

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 07 Jul 2012 10:52 #6719

Labai įdomus pasakojimas. Tikrai buvo labai įdomu ir smagu skaityti. Gaila tragiško, pirmojo siuntinio.
Linkiu sėkmės veisiant šiuos Sulawesi'o padarėlius. Tikrai labai gražūs. Man, kartais, irgi užeina tokie nauji norai... bet mano antroji pusė :pinch:. Taip pat nesutinka. O į miegamąjį jokiu būdu, jokių kalbų, reikėjo net pasižadėti... :laugh:
  • Riba
  • Riba's Avatar
  • Apšilęs akvamanas

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 08 Jul 2012 12:22 #6729

Čiotkai čiotkai. ;-) Kai gruntas bus pakeistas į kitokios spalvos, manau dar geriau atrodys. Buvo man kilusi mintis Tylomelanijų užsiveisti, tačiau internete priskaičiau, kad jos mielai graužia augalus, tad atsisakiau tokios minties. Jei anubius "kompostiruoja", tai ką kitiems augalams gali padaryti? :dry:
Virgism, o kokios klasės kitame akvariume CRS plaukioja. Įdomu pasidarė, ar galėtai tamsta man dalį perleisti, nes įskaičiau žodį prieaugis, kuris mane užhipnotizavo. :whistle: :cheer:
  • Bellero
  • Bellero's Avatar
  • Mūsų rėmėjas
  • Thank you received: 14

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 08 Jul 2012 17:33 #6732

Dar321 dėkui už pastabumą, pirmajį postą pataisiau: turėjo būti 40 proc čiaupo vanduo, 60 proc RO vanduo.
Riba ačiū už gerą žodį, o vyrą siūlau nuolat apdirbinėti, gal kas su laiku ir pavyks :), tu gi moteris tau turėtų būti lengviau įkalbėti savo antrąją pusę...

Bellero Tylomelanijos gal ir nėra jau toks blogis kaip galvoji, tik jas šerti reikia nepamiršti, tuomet ir į augalus mažiau dėmesio kreips :) O CRS pas mane daugiausia A klasės, žemesnės gal net ir nelabai jau belikę. taip pat turiu ir keletą aukštesnės klasės (bet kol kas ne pardavimui ;)). O dėl perleidimo, parašyk A.Ž. ir manau ką nors sutarsim.
  • virgism
  • virgism's Avatar
  • Ekspertas

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 08 Jul 2012 20:57 #6733

Malonu kad ir lt kazkas juda kreveciu fronte. Zinau kad vel gausiu ispejima del lietuvisku raidziu nenaudojimo kas is pradziu ir buvo vina is priezasciu kad nesilankau per daug sitam forume :)
Pazadu pasitaisyti ir pradeti rasyti TAISYKLINGA lietuviu kalba :woohoo:
Dennerli gavome pries mazdaug menesi ir ish 50 isgyveno apie 42 tikiuosi bent jau. Nerizikavom siustis pastu, skridom lektuvu i Vokeitija ir atgal atsiimti patys :)

Pritariu kad labai jau slapukes bet musu akvoj turi pamegta vieta and medzio sakos tad pakelus galima pastebeti kas vyksta. Neseniai matem ir pateliu su kiausiniais.
Beje musu denerli yra veistos akvariume, ne sugautos ish gamtos. Girdejau kad sitas turetu but zymiai lengviau veisti.
Tempereatura laikom 24C. Veisejas sake kad experementavo su aukstesnem temperaturom ir nesekmingai.
Tikrai malonu matyti kad yra zmoniu bandanciu kad ir kaip sunku turbut turetu but gauti geru kreveciu Lietuvoje.
  • Edis
  • Edis's Avatar
  • Apšilęs akvamanas
  • Thank you received: 3

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 09 Jul 2012 01:27 #6736

Edi,
lietuviškos raidės tai lietuviškos, jei nėra varnų ir auselių tai bent ne sh - š, ch - č ir kitokie ,,kalbos peiliai", dėl to kažkada tik daviau pastabą. :side: Tavo žinutės visada laukiamos.
  • yankadi
  • yankadi's Avatar
  • Nepagydomas akvamanas
  • Thank you received: 48
Last Edit: 09 Jul 2012 01:29 by yankadi.

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 09 Jul 2012 01:35 #6737

Edis wrote:
Tikrai malonu matyti kad yra zmoniu bandanciu kad ir kaip sunku turbut turetu but gauti geru kreveciu Lietuvoje.
Neįnanoma. :laugh:
  • markox
  • markox's Avatar
  • Krevečių guru

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 09 Jul 2012 11:26 #6738

Edis dėkui gerą žodį.
Su krevetėmis Lietuvoje iš ties liūdnas reikalas, bet geriau paieškojus bei pasikliaunant aplinkiniais entuziastais viskas iš ties įmanoma.
Šiaip dauguma Caridina denerli krevečių Vokietijoje yra išveistos nelaisvėje ir tai iš ties pliusas nes jos daug paprasčiau aklimatizuojasi. Be to kiek esu skaitęs tai vienos iš paprasčiausiai nelaisvėje veisiamų "Sulawesi" krevečių. Džiugu girdėti kad jums puikiai pavyko su pervežimu. Tiesa pasakius ir pas mane atvyko visos 10 gyvos ir sveikos (?) ;). Deja bet turbūt mano nemokšiškumas pusę jų nugalabijo. dėl temperatūros tai nieko neteko girdėti, taigi laikau 27+, tokią kokia yra jų gimtajame areale...
Šiai dienai pamatavus aptikau štai tokius vandens parametrus:
PH -8,1-8,2 (praktiškai geriau ir nereikia)
EC - 289us
GH - 5
KH - 4.6
dėl kitų parametrų pasakyti nieko negaliu :)
kol kas visos 5 išgyvenusios krevetės sveikos.
  • virgism
  • virgism's Avatar
  • Ekspertas

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 09 Jul 2012 14:57 #6739

Džiugu vandens parametrai normoje. :) ;)
  • markox
  • markox's Avatar
  • Krevečių guru

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 09 Jul 2012 19:04 #6743

Ok, susitvarkiau rašybą. Matau dar šiek tiek prisimenu netgi, kur raidžių ieškoti.
Tai va perrinkau šian iš įdomumo irgi dennerli akvariumą ir radau 23 iš kurių apie 9 su kiaušiniais. Mačiau irgi viena 0,5cm taigi turbūt jau musų bus išauginta. Berods viena mama buvo jau su keliais kiaušiniais. Taigi praradom maždaug 15. Iš jų 10 per kelias pirmas dienas.
Be denerli turim dar blue lake posso ir white orchid. Blue lake posso berods nekrito visai, white orchid liko tik pusė bet irgi daug su kiušiniais ir tų ir tų.
Vandenį naudojam RO su Salty Shrimm PH 8,5 mineralais. Parsivežėm jas prieš ė savaites.
Taip pat parvežėm kelias CRS už kelias po 60 eurų paklojom, čia mano partneris šiek tiek paklaikęs :lol:
Pilnas sąrašas krevečių, kurias laikom ir veisiam:
1. Cherry
2. Sakura
2. Yellow cherry
3. Orange Sakura
4. Red Rili
5. Blue Pearl
6. White Pearl

7.Tiger
8.Super Tiger
9.Black tiger and black tiger orange eyes.
10.Deep blue tiger
11.Red tiger

12. Hong Kong Blue
13. Honk kong Black

14. Princess bee
15. Blue bee
16. Hummel bee
17. New bee
18. Larry Shrimp - C. meridionalis

18.Snow white
19.Crysta red grades A, S, SS, SSS and Smiley plus sume PRL
20.Crystal black grades A, S, SS, SSS plus some PRL

Dabar dar turim pilną akvariumą Taiwan hybridų ir šiek tiek Taiwanų, panda, red ruby ir blue boltų.
Jei reikės ko įdomaus kreipkitės.
Sorry, kad trupuį ne į temą gale.
  • Edis
  • Edis's Avatar
  • Apšilęs akvamanas
The following user(s) said Thank You: yankadi, markox

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 10 Jul 2012 03:07 #6747

Edis pavydu tokio krevečių "parko"-gausos :woohoo:
Kiek pamenu jūs gyvenate Anglijoje ar Airijoje , įdomu kaip būtu su siuntimu-gavimu , nes vieną skaudžią pamoką jau turime(Virgiaus), aš pats Caridina dennerli parsivežiau iš vieno Berlyno veisėjo , tik bėda į Berlyną tenka nuvažiuoti vieną kartą į metus.Šiaip tai domintu CRSai aukštesnes klasės , White Orchid ir Caridina caerulea-Blue leg poso. ;)
  • markox
  • markox's Avatar
  • Krevečių guru

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 11 Jul 2012 18:18 #6774

Dėkui, kaip sakoma pradedam 'living the dream' :)
Nustembu kartais kiek jėgų atsiranda dirbant mylimą darbą.
Atsiprašau Virgi, kad nukrypstam nuo temos tavo šiek tiek.
Matau, kad ne per aktyviausias forumas apskritai, nedaug jūsų turbūt yra Lietuvoje :) Tikiuosi augs, čia pastebimas augimas gan žymiai, taip pat vis daugiau ir daugiau parduotuvių pradeda domėtis augalininkų ir krevetininkų prekėm.
Jei domina kas ypatingo turbūt galima bandyt ieškotis privačių vežėjų. Galėtume padėti ne tik mūsų krevetėm ir kitom prekėm, bet ir padėti suorganizuoti pervežimą iš kitų šaltinių. Tik reikia, kad patys organizuotumėt viską B)
  • Edis
  • Edis's Avatar
  • Apšilęs akvamanas

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 17 Jul 2012 03:15 #6802

Taigi Liūdnos žinios-antroji pastebėta patelė su ikrai skirto. Priežasčių neįsivaizuoju. Leisgyvę krevetę gulinčia ant nugaros pastebėjau šeštadienį apie pietus. Krevetė buvo dar gyva tačiau, bu vo aišku kad kažkas jai negerai. Taigi pakeičiau apie 10 porc vandens. Pagerėjimo nepastebėta. O vakar dieną krevetė galų gali nusibaigė. :)
Liūdnas reikalas. žmonos priekaištai ir klausimas: Ar aš kada nors pasimokysiu? (nes visgi šis klausimas susijęs ir su finansine puse). Mano atsakymas su liūdesiu - kad tikriausiai NE.
Žodžiu geros naujienos yra tos kad likusios keturios krevetės vis dar gyvos ir atrodo jaučiasi puikiai. Pirmoji pastebėta "nėščia" patelė vis dar sveika, taigi tikiuosi, jei sėkmė nenusisuks, kad gale mėnesio jau turėčiua pamatyti ir pirmuosius krevetukus . Krevetės po truputį drąsėja ir kartas nuo karto pasirodo ir atviresniuose plotuose. bėda ta kad pastebėjusios judėjimą prie akvariumo vis dar skuba į žešėlį. Matyt vis dar stiprūs laukiniai refleksai.
Tai tiek tų žinių.
  • virgism
  • virgism's Avatar
  • Ekspertas

Ats: Mano pirmas "Sulawesi" bandymas 17 Jul 2012 08:56 #6807

O nekyla įtarimų dėl planarijų? Kai buvau su jomis susidūrus - jos man nesirodydavo, savo juodus darbus naktimis nudirbdavo. Ir būtent pirma nugalabijo pateles su ikrais. Galų gale pamačiau, kame reikalas...
  • SigitaRa
  • SigitaRa's Avatar
  • Užkietėjas akvamanas
  • Page:
  • 1
  • 2